06.11.2017 15:52

Діалог між аграріями та хіміками: результати останньої наради

версія для друку
06.11.2017 15:52

На виконання розпорядження Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, 03 листопада 2017 року відбулася нарада щодо узгодження позицій між вітчизняними виробниками мінеральних добрив азотної групи та аграрними товаровиробниками.

У нараді взяли участь представники Міністерства аграрної політики та продовольства, Міністерства економічного розвитку та торгівлі, Антимонопольного комітету України, Ради підприємців при КМУ, представників хімічних підприємств та Союзу хіміків України, профільних аграрних асоціацій (УАК, ВАР, АФПЗУ, АС),  Торгово-промислової Палати України, а також компаній-трейдерів, аналітичних та консалтингових компаній, наукових установ.

Під час наради було розглянуто низку нагальних питань щодо удосконалення функціонування ринку азотних добрив. Відбулася дискусія щодо механізму ціноутворення на мінеральні добрива для внутрішнього ринку.Найгостріше обговорювалося питанняцінових орієнтирів.Леонід Козаченко підкреслив, що зараз важливо досягти паритету інтересів між виробниками мінеральних добрив та аграріями, враховуючи специфіку їх взаємодії.

Заслухавши всі зацікавлені сторони, модератор наради Леонід Козаченко – голова Ради підприємців при КМУ,президент ВГО «УАК», резюмував, що необхідно підготувати Меморандум «Про взаємопорозуміння і співпрацю між вітчизняними виробниками азотних добрив та аграріями». Учасникам вдалося віднайти хиткі точки взаємопорозуміння щодо концентрації уваги на механізмах ціноутворення, до обґрунтування яких долучилися експерти ДП Укрпромзовнішекспертиза та незалежні аналітики і консультанти ринку. Домовилися, що після проведення розрахунків, слід вийти на фінальний етап підписання зазначеного Меморандуму.

Крім того, учасники наради погодилися з необхідністю диверсифікації джерел забезпечення хімічних підприємств природним газом для виробництва мінеральних добрив, а також нагальністю розвитку такого напрямку, як синтез газу шляхом переробки бурого вугілля.

Учасники одностайно підтримали пропозицію долучити до складу підписантів Меморандуму МінАПтаП, МЕРТ.

ІЦ УАК 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування