17.05.2023 16:20

Деякі з членів УАК утратили частину свого земельного банку внаслідок окупації

версія для друку
17.05.2023 16:20

Видання Latifundist розповідає про втрати агрохолдингів у війні з росією. Цього разу у фокусі уваги земельний банк компаній, які мають активи на тимчасово окупованих територіях або там, де ведуться бойові дії. Серед цих компаній є і члени Української аграрної конфедерації.

 

НІБУЛОН

Через повномасштабне вторгнення земельний банк «НІБУЛОН» зменшився з 76,5 тис. га до 51 тис. га. Більша частина земель, на яких компанія наразі не може вести господарську діяльність, знаходиться в Луганській області — приблизно 20 тис. га. Близько 5,5 тис. га потребують розмінування у Снігурівському районі Миколаївської області.

Як повідомляв в інтерв’ю українським ЗМІ генеральний директор «НІБУЛОН» Андрій Вадатурський, прямі втрати компанії від війни сягають $416 млн, у тому числі втрати нерухомості оцінюються в $90 млн, а зерна у $40 млн. За допомогою супутників і цифрових технологій компанія фіксує злочинні дії росіян на своїх підприємствах, щоби потім довести їх провину в суді.

 

UkrLandFarming

UkrLandFarming втратила доступ до підприємства ім. Енгельса на Луганщині, а це 6,5 тис. га землі. Також у Луганській області, в селі Кам’янка Новопсковського району, окупантами захоплена територія підприємства «Айдар-АН-м'ясо» — ферма, завод і техніка.

З березня минулого року вона не контролювала близько 140 тис. га на Півдні. 

«Із 470 тисяч гектарів землі в нас залишилося 310 тис. га. Інша земля в окупації та сірій зоні, де ведуться воєнні дії: у Херсонській, Миколаївській, Донецькій, Луганській, частині Запорізької та Харківської областей. На Півдні ми втратили величезне управління на 140 тис. га. Там було техніки на $80-100 млн, міндобрив та насіння ще на $90 млн. За нашими даними, все це розграбоване, вся техніка вивезена», — розповідав у жовтні 2022 року «Українській правді» власник агрохолдингу UkrLandFarming Олег Бахматюк.

Після звільнення правобережжя Херсонської області у листопаді 2022 року повернула свою виробничу базу у Новорайську Бериславського району. 

 

Agrofusion

До повномасштабного вторгнення земельний банк Agrofusion складав 25 тис. га. Активи знаходилися у Миколаївській області та на лівобережжі Херсонської області.

З початком повномасштабного вторгнення більша частина земельного банку Agrofusion була в окупації, тож у 2022 році компанії довелося орендувати 1 тис. га в Одеській області. 

Після деокупації компанія повернула собі заводи у с. Шевченкове та у Снігурівці. Зараз там ведуться ремонтні роботи, щоб вже у серпні цього року запустити виробництво. Через пошкодження та пограбування заводів, виробництво доведеться відновлювати з нуля. Компанія оцінює пошкодження у 3,4 млрд грн.

 

Це не повний список компаній-членів УАК і аграрних компаній у цілому, які втратили свій земельний банк та активи через війну, але він досить красномовно відображає стан справ в агросекторі Сходу та Півдня України.

ІЦ УАК за матеріалами Latifundist

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування