В Україні спостерігалося відчутне зниження прибутків від виробництва молока в січні.
Проте, за словами економіста департаменту технічного співробітництва ФАО Андрія Ярмака, особливого зростання цін на товари молочної групи насправді не було.
Відбулася девальвація української валюти, на яку так само стрімко реагували ціни фуражних зернових та протеїнових шротів, що, переважно, експортуються.
«Ми вже давно не бачили співвідношення євро до долара на рівні 1,25. І це на руку тим молочникам, що орієнтуються на експорт до країн ЄС. Оскільки гривня девальвувала не тільки до євро, а й до долара США, то це, теоретично, на руку й тим, хто експортує до інших країн світу», — зазначив експерт.
Андрій Ярмак додав, що виробники молока ще швидше відчули зростання витрат на корми, і не так уже просто з ними торгуватися, бо за останні роки вони «наростили м’язи». Крім того, багато підприємств зараз уже мають потужні об’єми молока, а кооперація великих виробників потроху додатково зміцнює їхні позиції.
Проте попри таке зниження, прибутки в січні 2018 року всього лише на пів відсотка знизилися до першого місяця минулого року. А рівень прибутку в січні був другим найвищим за останні чотири роки, і на 28 % перевищував прибутки січня 2016 р.
ІЦ УАК за матеріалами kurkul