30.01.2017 16:48

Дешевих добрив в Україні вже не буде - експерт

версія для друку
30.01.2017 16:48

З квітня цього року українського карбаміду на ринку буде більше, ніж російського, однак і ціна на добрива буде підвищуватися. Це – результат антидемпінгових мит на азотні добрива походженням з РФ. Таку думку озвучив керівник проекту "Інфоіндустрія" Дмитро Гордійчук.

Лише за перший місяць з моменту оголошення про антидемпінг ціни на карбамід зросли більше ніж на 10% (до 10 тисяч гривень за тону з доставкою). Селітра коштує вже 8500 гривень за тонну.

"Ця тенденція показує, що зниження цін, яке відбулося в 2013-2014 роках, вже подолане і такого унікального за ціною добрива вже більше не буде, тобто український аграрій буде змушений платити стільки, скільки платять турецькі по відношенню до вартості аграрної продукції, наприклад, у нас співвідношення селітри до пшениці було останній рік 1,5-1,6, зараз повертається до 1,8.

Це означає, що для купівлі тонни селітри треба 1,8 тонн пшениці третього класу,  у світі нормальний коефіцієнт – 1,8-2, але якщо в Європі цей коефіцієнт зберігається на рівні двох, то там є серйозні субсидії для аграріїв, що роблять аграрне виробництво все одно вигідним. У нас же на весь АПК виділено смішну суму – 4 млрд гривень", - говорить Дмитро Гордійчук.

ІЦ УАК за матеріалами "Інфоіндустрії".


Що потрібно для ефективної системи управління АПК?:
Інші опитування