В 2016 році фермери отримали майже 97% коштів держпідтримки, які було заплановано їм виділити з фонду підтримки фермерства. Про це розповів міністр аграрної політики України Тарас Кутовий.
За його словами, є кілька напрямків, за якими фермерські господарства можуть отримати держпідтримку.
"По-перше, малі виробники так само користуються системою компенсації ПДВ. По-друге, це - фонд підтримки фермерства. В 2016 році фермери отримали майже 97% коштів, які було заплановано їм виділити. В 2017 році ми проведемо цю компанію так само ефективно. Думаю, що в цьому році ми збільшимо обсяг прямої державної підтримки для фермерських господарств приблизно в три рази", - сказав Тарас Кутовий в інтерв'ю УНІАН.
Підтримку зможуть отримати лише ті, хто зареєстрований як фермери, зауважив міністр.
"Також діє програма компенсації по відсотковим ставкам у тому самому обсязі. Фермери так само, як і всі інші компанії, користуються цим інструментом, єдине, що відсоток кредитування у фермерському середовищі не такий великий", - додав Кутовий.
Також він розповів, яким чином фермери можуть отримати держдопомогу при купівлі техніки.
"Верховна Рада вже прийняла рішення, згідно з яким в 2017 році на підтримку сільськогосподарського машинобудування буде направлено 10% від суми держпідтримки, в 2018 році - 15%, 2019 році - 20%. Тобто фактично в цьому році ми говоримо про 550 млн. Гроші будуть надаватись безпосередньо фермерам і учасникам ринку – не заводам. Купуючи техніку українського виробництва, вони отримуватимуть компенсацію від вартості в залежності від локалізації. Паралельно вони зможуть використовувати понижуючу відсоткову ставку", - пояснив міністр.
Він також нагадав, що МінАПК має програми підтримки розвитку тваринництва і садівництва.
"Пріоритети по всім програмам ми будемо надавати органічному виробництву. Органічне виробництво – маркер для надання підтримки. Хочу, щоб кількість виробників органічної продукції зростала, це якраз той нішевий сегмент, в якому ми можемо досягати успіхів", - підкреслив Тарас Кутовий.
ІЦ УАК за матеріалами УНІАН.