Уряд затвердив новий Порядок надання державного стимулювання створення та функціонування індустріальних парків. Він передбачає надання коштів на будівництво об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, необхідних для створення та функціонування індустріальних парків, а також компенсацію за приєднання до інженерно-транспортних мереж. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України 4 червня 2024 року.
«Це важливий крок для розвитку економіки. Індустріальні парки мають стати каталізатором для залучення інвестицій в реальний сектор і підвищення виробництва, а новий порядок стимулювання сприятиме їхньому ефективному функціонуванню. Також Уряд створив низку запобіжників, які забезпечать відповідальне та ефективне використання державних коштів. Цього року у державному бюджеті передбачений 1 мільярд гривень на державне стимулювання індустріальних парків», - наголосила Перша віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Порядком надання державного стимулювання передбачено надання коштів ініціаторам створення або керівним компаніям індустріальних парків для облаштування чи будівництва інженерно-транспортної інфраструктури, а також часткове відшкодування вартості приєднання до електричних мереж.
Максимальний розмір стимулювання складає 150 млн грн, при цьому співфінансування робіт відбуватиметься у співвідношенні 50 на 50. Ініціатори створення чи керівні компанії індустріальних парків з деокупованих територій зможуть реалізовувати проекти у співфінансуванні 80 на 20, тобто держава зі свого боку оплатить до 80 % кошторисної вартості робіт, але не більше 150 млн грн.
Також, новий Порядок передбачає запровадження певних запобіжників. Кожен заявник бере на себе зобов'язання протягом 3 років побудувати на території індустріального парку не менше 5000 кв. м і залучити не менше 2 учасників. Якщо умови не будуть виконані, то заявник має повернути державі всі витрачені бюджетні кошти.
Для того, щоб скористатись програмою, необхідно:
Для інвесторів індустріальні парки вирішують одразу кілька актуальних проблем: питання землі, підключення до мереж, наявності промислової будівлі та зниження вартості обладнання.
Адже це можливість резидентам парків:
«Розвиток індустріальних парків – це важлива складова політики «Зроблено в Україні» для залучення інвестицій у реальний сектор. Адже 1 долар державних інвестицій в індустріальні парки допомагає залучити 6 доларів приватних інвестицій. Тільки розвиваючи переробну промисловість ми зможемо досягти рівня стандартів Організації економічного співробітництва та розвитку для розвинених країн, де частка переробної промисловості становить близько 20 % від ВВП. Прийняття цього рішення – результат багатомісячної роботи Мінекономіки спільно з експертним середовищем, профільним комітетом Верховної Ради України та, звісно, колегами з інших центральних органів виконавчої влади», - підсумувала Юлія Свириденко.
Також може бути корисно: Уряд схвалив законопроект про ратифікацію Рамкової угоди для отримання пільгових кредитів на 2,1 млрд доларів від корейського Фонду економічного розвитку та співробітництва (EDCF).
За 5 місяців 2024 року підприємці отримали доступних кредитів на 41 млрд грн.
ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки