21.06.2024 16:20

Денис Башлик: Прийняття окремого законопроекту про Державний аграрний реєстр – наступний крок його розвитку

версія для друку
21.06.2024 16:20

Кількість реєстрацій у Державному аграрному реєстрі становить понад 165 тис. користувачів, загальна площа зареєстрованих агрогосподарств – приблизно 14,5 млн га. На цьому наголосив заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик під час презентації проекту закону про «Державний аграрний реєстр». Презентація відбулася на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.

За словами Дениса Башлика, необхідність прийняття окремого закону про «Державний аграрний реєстр» зумовлена успіхом запуску і поточного функціонування ДАР, і є логічним продовженням еволюції його розвитку.

«Наявні плани щодо розвитку ДАР частково виходять за існуюче законодавче регулювання. З огляду на це прийняття окремого закону сприятиме вдосконаленню системи та досягненню кінцевої мети – щоб ДАР став єдиним вікном для спілкування агровиробника та держави», – зауважив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України.

За результатами розгляду й обговорення Комітет підтримав ініціативу щодо розробки окремого законопроекту про ДАР. Документ передбачатиме вдосконалення механізмів надання державної підтримки, міжнародної технічної допомоги, підтримки коштом місцевих бюджетів, грантів у сільському господарстві чи іншу допомогу, ведення й адміністрування ДАР, а також приведення положень, які регулюють функціонування аграрного реєстру у відповідність до вимог Закону України «Про публічні електронні реєстри».

ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування