23.01.2023 14:30

Давайте будемо об’єднуватися та допомагати один одному, - Віктор Іванчик

версія для друку
23.01.2023 14:30

19 січня CEO Астарти-Київ Віктор Іванчик взяв участь у дискусії «Україна та світ попереду 2023».

Разом з Олександром Комаровим (Київстар), Володимиром Костюком (Фармак), Дмитром Сахаруком (ДТЕК), Анатолієм Редером (ІнтерХім), Наталією Ємченко (SCM) говорили про перспективи та виклики українського бізнесу у 2023 році.

Генеральний директор і співзасновник Астарти зробив такі висновки:

  • з продовольчою безпекою в Україні буде все добре – ми здатні забезпечити український народ і українське військо усім необхідним продовольством;
  • коли почалася повномасштабна війна, в компанії "Астарта-Київ" не шукали альтернативи: переміщувати своє виробництво на Захід чи знаходити якісь інші точки прикладання інвестицій. В агрохолдингу чітко знали, що були, є і будуть в Україні;
  • у ті важкі екстремальні дні фокус був на розв'язанні гуманітарних проблем. Зокрема було створено гуманітарний проект Common Help UA і спільно з партнерами вже надана допомога більше 716 тис. українців та понад 400 соціальним і медичним закладам;
  • незважаючи на великі ризики працівники холдингу з перших днів весняно-польових робіт вийшли в поле. Навіть трагічний випадок, коли російський штурмовик розстріляв посівний комплекс компанії і, на жаль, вбив працівника Астарти, не зупинив наших людей, адже всі працювали, розуміючи, що це потрібно для українського суспільства;
  • в Силах оборони України зараз 331 воїн з Астарти. Компанія забезпечує їх всім необхідним, виплачує їм заробітну плату, підтримує їхні сім’ї та буде продовжувати це роботи до нашої Перемоги. Це аксіома, і Віктор Іванчик бачить, що так само до цих питань ставляться всі свідомі українській компанії.

 

Сьогодні найголовніше завдання нашого бізнесу – допомогти наблизити Перемогу і відбудову України.

Як це робить Астарта?

До війни і зараз основну увагу у компанії приділяяють діджиталізації всіх своїх операційних процесів. І в цьому сенсі власна цифрова платформа – система управління бізнесом Agri Chain, як ніколи, підійшла до екстремальних умов воєнного часу. Ті працівники компанії, які воювали ще з 2014 року, повернувшись у компанію, стали головними учасниками цих розробок. А минулого лютого знову повернулися на передову і ще з більшим ефектом роблять свою ратну справу. Тому в Астарті бачать сенс і надалі продовжувати цю діяльність.

У 2022 році Астарта-Київ сплатила більше податків, більше заробітної плати, більше орендної плати ніж у 2021. Так бізнес не тільки більш стійкий, так він може допомогти наблизити Перемогу. Віктор Іванчик впевнений, що сьогодні значно більше бізнесів в Україні, які готові платити повною мірою і більше, і їхній приклад дуже важливий.

Енергонезалежність. Наголос на автономності в енергоспоживанні компанія робила і до повномасштабної війни, адже агропромхолдингу критично важливо забезпечити безперервний виробничий і переробний процеси. Майже десять років тому Астарта збудувала біоенергетичний комплекс, який виробляє біогаз з органічних залишків цукрового виробництва. І, наприклад, соєпереробний завод компанії практично повністю працює на біогазі.

 

Чого в Астарті очікують від держави у 2023 році?

Щоб держава була справжнім партнером бізнесу. Партнерство – це довіра і повага. В Астарті поважають державу, її інститути, вірять у Сили оборони України, вірять нашому політичному керівництву. Компанія готова працювати чесно, відкрито, прозоро, етично, але водночас хоче і в державі бачити справжнього партнера.

Партнера, щоб вийти спільно на світові ринки. Щоб просувати не тільки бренд України й українського народу, який зараз має бездоганну репутацію і викликає повне захоплення у всьому світі, а і щоб можна було вийти на світові ринки з українською продукцією глибокої переробки, великою доданою вартістю. І дійсно заявили про себе, як про народ, який здатен виробляти продукцію найвищої якості, причому в широкому спектрі: продукти харчування, продукція машинобудування, легкої, важкої промисловості, фармацевтики, IT-технології.

Можливо це звучить парадоксально, але українське сільське господарство може бути рушієм цих позитивних змін.

 

Астарті вдалося створити в Україні екосистему гуманітарної співпраці – створені тисячі проектів, які об’єднали десятки мільйонів українців, що донатять. Сьогодні створена нова культура гуманітарної та благодійної діяльності в Україні. І Віктор Іванчик хотів би, щоб ми цю культуру, і ці наші спільні зусилля перенесли у бізнес. Щоб весь бізнес в Україні став дійсно екосистемою прозорого соціально відповідального сталого бізнесу і таким чином Астарта могла спільно з вами вийти на зовнішні ринки з нашою продукцією.

"Давайте об’єднуватися, допомагати один одному. Ми, як компанія Astarta-Kyiv, готові відкривати наші ноу-хау, наші нові підходи, наші нові знахідки", - підсумував Віктор Іванчик.

 

ІЦ УАК за матеріалами Фейсбук-сторінки CEO Астарти Віктора Іванчика

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування