05.11.2018 14:00

Cкільки Україна платитиме за мораторій на землю?

версія для друку
05.11.2018 14:00

Якщо проблема мораторію не буде вирішена вчасно, то Європейський Суд з прав людини перейде до призначення грошової компенсації від €2 тис. до €75 тис., залежно від оцінки кожного конкретного позову.

Про це заявила представник Міністерства юстиції, начальник Управління координації виконання рішень Європейського суду з прав людини та інформування Комітету міністрів Ради Європи Аліcа Пєтухова, інформує прес-служба відомства.

За її словами, рішення ЄСПЛ по справі «Зеленчук та Цицюра проти України» не дає Україні вибору, чи виконувати рішення ЄСПЛ, чи ні.

«Україна має виконати це рішення, при чому — зробити це “належним чином”», — заявила Аліса Пєтухова.

За її словами, питання права володіння своїм майном стало таким важливим, що дійшло вже до Європейського суду.

«З 1995 року, коли Україна вступила до Ради Європи, вона взяла на себе зобов’язання виконувати рішення Європейського Суду. Рішення ЄСПЛ для України — це не рекомендація, це вказівка. І часу (для виконання рішення) не так багато, бо наступними рішеннями ЄСПЛ, а такі будуть, буде призначати позивачам справедливу сатисфакцію. А це ляже додатковим навантаженням на державний бюджет», — вважає представниця Мін'юсту.

За її словами, рішення Суду у цій справі має системний характер. Тобто проблема мораторію має бути вирішена не лише по відношенню до заявників, а в цілому. Якщо вона не буде врегульована вчасно, то ЄСПЛ в інших справах перейде до призначення грошової компенсації від €2 тис. до €75 тис., що залежить від оцінки з боку ЄСПЛ кожного конкретного позову. Не виконавши рішення ЄСПЛ, Україна може дуже скоро отримати наступне пілотне рішення. Це означає, що дане рішення ЄСПЛ стосуватиметься усіх потенційних позовів з України.  

Довідково: у травні 2018 року у вердикті у справі «Зеленчук і Цицюра проти України» Європейський Суд з прав людини ухвалив, що держава, оголошуючи мораторій, не забезпечила справедливого балансу між інтересами суспільства і майновими правами громадян. Обом заявникам, фермерам Софії Зеленчук і Віктору Цицюрі, має бути виплачено компенсацію – по €3 тис. кожному.

ІЦ УАК за матеріалами agravery


Що найбільше заважає розвитку аграрного бізнесу?:
Інші опитування