Про це на прес-конференції «Чи можна зупинити падіння цін на молоко? Законодавчі метаморфози та проблеми експорту», що 13 травня відбулася у Києві, повідомила Асоціація виробників молока (АВМ).
Ціни на якісне молоко в квітні 2015 року в доларовому еквіваленті, були на 46% нижчими, ніж рік тому, і більш ніж вдвічі нижчими, ніж у квітні 2013 року. Згідно з попередніми прогнозами ФАО, середня ціна на молоко у травні може знизитися ще на 5%. Це буде найбільшим зниженням ціни травня за останні 5 років.
«Якщо ціни продовжать падати, 50-60% підприємств не витримають і здадуть тварин. І це не враховуючи подвірний забій», — коментує власник МПК «Катеринославське» Анатолій Клименко.
«Зупинити падіння цін на молоко може лише збільшення обсягу його експорту з України. Однак переробні підприємства не мають необхідного досвіду саме пошуку ринку збуту у далекому зарубіжжі і займають інертну позицію», — заявив Андрій Ярмак економіст інвестиційного департаменту ФАО.
На думку заступника міністра аграрної політики та продовольства Владислави Рутицької, виробникам потрібно зосередитися на Азії та Африці, де хоч і низькі ціни, проте через кількість населення великий попит.
ФАО та ЄБРР спільно з АВМ вважають Південно-Східну Азію та Північну Африку найбільш перспективними регіонами. Зокрема, у серпні запланована участь української делегації у продовольчій виставці у Гонконзі.
Нагадаємо, за останні 25 років поголів’я ВРХ в Україні скоротилося у 6,4 рази, із 25,2 млн до 3,9 млн голів.
ІЦ УАК за матеріалами Агравері