02.02.2018 11:26

Ціни на сухе молоко стабілізувалися

версія для друку
02.02.2018 11:26

Ситуація трохи поліпшилася на світовому ринку сухого молока — в останній час вдалося призупинити ціновий спад, а за деякими пропозиціями зазначалося їх зміцнення.

Зростаючі поставки молока на переробку відображаються на виробничих показниках. Залишається невирішеною проблема інтервенційних запасів. І хоча на останньому тендері було продано рекордний (порівняно з попередніми торгами) обсяг СОМ — 1864 т, цей факт був швидше негативним для операторів, адже ціна угоди склала 1190 €/т.

Свій вплив на зміцнення ціни зробило подорожчання євро по відношенню до долара, але цей факт теж грає не на руку продавцям (експортерам).

У другій половині січня в ЄС ціни зовнішніх продажів сформувалися на наступних рівнях: СОМ харчової — 1650–1750 $/т, кормової — 1550–1600 $/т. Незбиране молоко подорожчало більш істотно — 3100–3250 FOB.

Позитивною новиною для молочного ринку стало прийняття рішення Європейською Комісією про зміну правил інтервенцій на молочному ринку. Суть в тому, що закупівлі будуть здійснюватися не автоматично при певному рівні цін (при досягненні тисячі шістсот дев'яносто вісім євро), а тільки в рамках тендеру, в залежності від умов ринку.

Вплинути на європейський ринок міг і розвиток ситуації в Океанії, де сухе молоко останнім часом дорожчає, як результат зниження прогнозів щодо обсягів виробництва. Помітно зміцнилися і ф'ючерсні ціни на останніх торгах GDT. Тобто вартісна планка в регіоні може ще трохи піднятися найближчим часом.

За словами операторів ринку сухого молока США, ситуація на ньому виглядає невизначено. Хоча ціни трохи зміцнилися останнім часом, особливого інтересу покупці не виявляють, вважаючи за краще при можливості займати вичікувальну позицію. Пропозиція трохи знизилася, цей фактор і став причиною зміцнення ціни. На останніх торгах Чиказької біржі 30 січня котирування по СОМ теж трохи підвищилися — 1550 $/т EXW, +$80 до рівня в середині місяця.

ІЦ УАК за матеріалами agravery


Найбільша проблема АПК сьогодні - це :
Інші опитування