З початку тижня пшеничні ф’ючерси у США подорожчали на 5-6% на тлі погіршення стану посівів озимої пшениці, а також розуміння, що війна в Україні триватиме ще довго, тому український експорт залишатиметься заблокованим.
В понеділок МСГ США оприлюднило звіт, за даними якого кількість посівів озимої пшениці у США в доброму або відмінному стані складає лише 30%, тоді як торік таких було 53%.
Трейдери активізували закупівлі пшениці як старого, так і нового врожаю, тому ціни на травневі та липневі ф’ючерси майже однакові.
Експорт пшениці з США за тиждень 25-31 березня скоротився на 15% до 297,3 тис т, а загалом у сезоні склав 17,194 млн т, що на 22% поступається торішнім темпам.
Очікується, що внаслідок низьких темпів експорту у п’ятничному звіті USDA запаси пшениці для США будуть збільшені.
Травневі ф’ючерси вчора виросли:
Вторгнення росії до України залишається основною причиною високих світових цін на зерно, чим користається Індія, де накопичилися значні державні запаси дорогої пшениці. У 2021/22 МР, що завершився 31 березня, Індія експортувала рекордні 7,85 млн т пшениці, що майже у 4 рази перевищує 2,1 млн т, експортовані у сезоні 2020/21.
Наприкінці березня Індія заявила, що планує скористатися зниженням конкуренції на світовому ринку та експортувати у 2023 маркетинговому році 11-12 млн т пшениці. Зараз в країні збирають новий врожай, який може сягнути рекордних 111,32 млн т. Шостий рік поспіль виробництво пшениці в Індії перевищуватиме внутрішнє споживання, що змушує трейдерів активізувати експортні продажі.
Минулого тижня державна агенція Саудівської Аравії SAGO законтрактувала на тендері 625 тис т пшениці виробництва країн ЄС, Австралії, Північної та Південної Америки за середньою ціною 422,47 $/т C&F з поставкою у вересні – листопаді. Це свідчить, що покупці не вірять у зниження цін на пшеницю в наступному сезоні.
ІЦ УАК за матеріалами Graintrade