09.10.2024 15:50

Чорноморський банк торгівлі та розвитку та Японський банк міжнародного співробітництва направлять до 150 млн дол. на проекти відновлення України

версія для друку
09.10.2024 15:50

Чорноморський банк торгівлі та розвитку (ЧБТР) отримав кредитну лінію від Японського банку міжнародного співробітництва (JBIC) на загальну суму до 150 млн доларів для підтримки важливих проектів в Україні та просування зелених ініціатив.

Кредитна лінія була розроблена для надання фінансування відбудови України й інших постраждалих держав-членів ЧБТР. Ці кошти будуть спрямовані на проекти з відновлення та реконструкції ключової економічної та соціальної інфраструктури України.

«Скоординовані зусилля ЧБТР та JBIC свідчать про незмінну прихильність міжнародних інституцій до надання підтримки Україні в часи гострої потреби. Дякую партнерам за цю ініціативу, яка сприятиме сталому розвитку та забезпечить підтримку реалізації проектів у критично важливих секторах економіки», — відзначила Перша віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Основна увага буде зосереджена на зміцненні стійкості економіки, зокрема у таких секторах, як: сільське господарство, харчова промисловість, транспорт і логістика, цифрова інфраструктура та фармацевтика. Це дозволить забезпечити сталий економічний ріст навіть у складних умовах. До 75 млн дол. буде спрямовано на зелені ініціативи та просування екологічної стійкості в регіоні Чорного моря.

Як зазначив Президент ЧБТР доктор Серхат Кьоксал 150 млн дол. США, виділених на Україну, активізують важливі інвестиції, необхідні для відновлення країни. Обидві частини кредитної лінії відображають спільне прагнення ЧБТР і JBIC вирішувати як нагальні проблеми, так і стимулювати зелені інвестиції в регіоні.

Довідково: Японський банк міжнародного співробітництва (JBIC) — фінансова установа Японії, яка проводить операції з кредитування, інвестування та гарантування, доповнюючи фінансові установи приватного сектора.

Чорноморський банк торгівлі та розвитку (ЧБТР) — міжнародна фінансова установа, створена країнами Чорноморського регіону, зокрема й Україною у 1999 році. Статутний капітал складає 3,45 млрд євро. За час роботи Правлінням ЧБТР схвалена участь у 58 проектах в Україні на суму близько 1 млрд євро.

ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування