12.02.2019 15:00

Чорниця заморожена лідирує серед експортованих органічних ягід

версія для друку
12.02.2019 15:00

Попередні результати аналізу ягідної індустрії класу «органік» були представлені в ході нещодавнього бізнес-форуму «Органічний ягідний бізнес: помилки 2018 і перспективи 2019», який нещодавно влаштували в Києві компанії «Органік Стандарт» і «Organic Business School».

Дослідження щодо вітчизняного сегменту ринку ще тривають. Їх на замовлення Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP проводить орган сертифікації «Органік стандарт», оцінюючи дані своїх клієнтів.

В Україні загальна площа земель під різними ягідними культурами у 2016-му році становила понад 750 га, в тому числі найбільше – понад 550 га, майже три чверті від загалу, займали малинові плантації. Під лохиною та суницею садовою перебувало понад 100 га та 50 га відповідно, а решта земель – під іншими культурами. Привертає увагу той факт, що за період 2015–2018 рр. розмір «малинових» площ зріс у кілька сотень разів, а під іншими культурами – у кілька десятків разів.

Валовий збір органічних ягід у 2018-му році склав: по малині приблизно 2,8 тис. тонн, по лохині – понад 30 тонн, по суниці садовій – понад 350 тонн.

За кордон із України постачались органічна ягідна продукція з плантацій дикоросів, таких як чорниця, ожина, брусниця, журавлина, бузина, аронія, терен, шипшина, обліпиха, горобина, дика вишня, лісова суниця, та культивованих насаджень – малини, суниці садової, аронії. Експорт був у вигляді: замороженої (переважно); сушеної (рідко); свіжої та переробленої сировини.

Слід зауважити, що мова йде не про величину врожаю, який зібрали ті чи інші виробники по певній культури, а про обсяг експортованої продукції в конкретному році, до якого частково потрапляє і врожай попереднього аграрного сезону.

Органічна лохина ще жодного разу не експортувалась, але є надії, що ця ягода в свіжому вигляді продаватиметься за кордоном у поточному році.

Серед постачальників на зарубіжні ринки близько 20 операторів є експортерами дикорослих ягід, 8 – постачальниками культивованих (малина, суниця) культур і понад 90 виробників ягід, переважно малини, котрі отримали свої врожаї, маючи розмір господарства, що складається із земельних ділянок площею від 0,2 до 35 га. Лави експортерів представляють 87 виробників малини, 15 – лохини, 20 – суниці, а так само суміжно лохини та малини.

ІЦ УАК за матеріалами agro-business

 


Для чого аграріям потрібні комп'ютерні технології?:
Інші опитування