02.08.2021 12:09

Чому рекордні ціни на соняшникову олію?

версія для друку
02.08.2021 12:09

Сьогодні на полицях супермаркетів ціна на соняшникову олію досягає 100 грн за літр, чому така вартість та який прогноз?

Президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко дав інтерв'ю для телеканалу «Київ», щодо ситуації на ринку олії. Вплив світових трендів, а саме, зростання ціни на соєву олію, корелює із ціною на соняшникову, тому можемо спостерігати відповідні ціни.

«Експортна та внутрішня ціна олії має різницю в середньому на 15 %, тобто стандартна бутильована олія об’ємом 0,950 літрів повинна коштувати не більше 65 грн. Однією з причин є суттєва зміна тіньового виробництва олії, близько 1 млн. т. було вироблено без оприлюднення даних, тобто продаж здійснювався за готівку і дані не були включені до статистики. Як правило основними учасниками тіньового ринку були малі підприємства, наразі таких ситуацій менше, але вплив на формування цін відбувся», - зазначив Леонід Козаченко.

Також він додав, що хвилюватися не варто, цього року очікується хороший урожай соняшника, що в свою чергу вплине на зниження цін на соняшникову олію.

Детальніше про те, які варіанти підтримки ціни на оптимальному для українців рівні, які фактори впливають на формування ціни, та які кроки має зробити законодавство на шляху до удосконалення відповідних ринкових процесів  – дивіться у відео за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=lsIIJWoa8ss&list=PLuZI5tLyuCosXyzosNX-5Gb1txzgsYLxB&index=2

ІЦ УАК

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування