13.09.2023 14:50

Чекаємо рішення щодо викупу частини збіжжя в українських фермерів – депутат ВРУ

версія для друку
13.09.2023 14:50

Важливо, щоб держава за європейські кошти викупила у фермерів врожай, аби вони таким чином мали можливість для подальшої роботи.

На цьому під час брифінгу в Медіа-центрі Україна – Укрінформ наголосив народний депутат і член Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

«Ми чекаємо рішення Європейського Союзу про виділення досить чималої суми грошей для викупу якоїсь частини українського збіжжя в українських фермерів, щоб в них були кошти на посівну, щоб були кошти для виплати за паї. Йдеться орієнтовно про 1 млрд євро. Побачимо, як вони приймуть ці рішення. Але це дуже важливо було б, щоб держава за європейські кошти викупила в них урожай. Можливо він тимчасово буде й у фермерів зберігатись, але вони будуть мати кошти для подальшої роботи», – пояснив він.

Водночас депутат висловив сподівання, що кордони для експорту української продукції відкриються, і буде можливість подальшого постачання продукції на світові ринки.

«Надіємося, що вибори чимшвидше у наших дружніх країнах завершаться, вони відкриють кордони, і цих питань між нами ніколи не буде стояти. І ми будемо спільно з ними захоплювати все більше світових ринків, оскільки й у нас досить розвинуте сільське господарство, так і в Польщі воно розвинене. І, якщо ми спільно не будемо завойовувати нові ринки, не будемо постачати туди продукцію, ми тоді такими рішеннями будемо відкривати зелений коридор для поставок росії», – додав Дмитро Соломчук.

ІЦ УАК за матеріалами Медіа-центру Україна

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування