04.07.2022 14:35

Це російські ракети знищують українські елеватори, а не європейські санкції - Глава МЗС Австрії про російську пропаганду Єгипту

версія для друку
04.07.2022 14:35

Міністр закордонних справ Австрії Александр Шалленберг наголосив, що саме росія та її очільник путін винні в тому, що з українських портів не відправляється зерно, спричиняючи світову продовольчу кризу.

Як повідомляє Укрінформ з посиланням на АРА, про це очільник австрійського зовнішньополітичного відомства заявив у неділю під час пресконференції у Каїрі у рамках свого візиту до Єгипту.

"Під час свого візиту до Єгипту в неділю міністр закордонних справ Александр Шалленберг наголосив, що російська агресивна війна проти України спричиняє економічні проблеми та продовольчу кризу в регіоні. На пресконференції зі своїм колегою Самехом Шукрі міністр закордонних справ підкреслив свою тезу про те, що в Єгипті та Північній Африці панує "російський наратив", що виною цього нібито є санкції ЄС проти москви", - йдеться у повідомленні агентства.

Австрійський міністр наголосив на важливості боротьби з цією дезінформацією. "Це російські ракети знищують українські елеватори", - заявив він.

Також, як інформує АРА, Шалленберг заявив, що саме росія і президент володимир путін "винні в тому, що з українських портів через Чорне море більше не поставляється зерно".

На переконання глави МЗС АвстріЇ, напад рф на Україну можна порівняти з нападом іракського диктатора Саддама Хусейна на Кувейт у 1990 році.

"Шокові хвилі війни вдарили по всіх, включаючи Єгипет. Це – цинізм російської сторони", - заявив австрійський міністр, назвавши наслідками політики путіна "зростання цін на енергоносії, порушення ланцюжків поставок, проблеми з продовольчою безпекою".

Зазначається, що, бувши головним імпортером української пшениці, Єгипет особливо страждає від продовольчої кризи, спровокованої війною рф проти України: 80-90% пшениці, якої потребує Єгипет, імпортується переважно з України.

 

Нагадаємо, РФія обстріляла потужності Viterra і Bunge та миколаївський порт "Ніка-Тера"

 

ІЦ УАК за матеріалами Укрінформ

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування