Український уряд вжив багато заходів для розв'язання вирішення проблеми "чорного" зерна, що вже приносить бажані результати та дасть змогу аграріям скористатися пільговими фінансовими можливостями для ведення свого бізнесу, повідомив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
"Ми отримуємо багато звернень від аграріїв щодо "чорного" зерна та мотивування продажу (вирощеного врожаю, - ред.). Думаю, вже всі відчули, що дуже багато робиться, щоб цього не було. Багато вже пішло, на щастя, таких продавців із ринку", - сказав він у рамках фермерського зльоту "Кооперація 360" у Києві в п'ятницю.
Заступник міністра наголосив, що в Міністерстві аграрної політики та продовольства сподіваються, що звернень від фермерів, які хочуть продати легально вирощений врожай, а нікому, буде менше, завдяки запуску списку верифікованих агроекспортерів.
Висоцький відмовився називати компанії, що пішли з ринку та займалися скуповуванням зернових і олійних культур за готівкові кошти, додавши, що "всі вже чули, що вони не на ринку".
За інформацією заступника міністра, боротьба з "чорним" зерном - один із заходів повернення ринку в легальну площину. "Це також означає, що в аграріїв є більше можливостей продавати офіційно і за кращу ціну", - сказав Висоцький.
Заступник міністра зазначив, що легальна торгівля в агросекторі наразі стала вельми актуальною, оскільки взяти участь у державній програмі кредитування "5-7-9", під яку в держбюджеті-2024 закладено 18 млрд грн, можуть лише аграрії, які легально працюють.
"Боротьба з тіньовим обігом зерна та недоотриманими фермерами заробітками має допомогти більшій кількості підприємств отримати пільгові кредити", - резюмував Висоцький.
ІЦ УАК за матеріалами Інтерфакс-Україна