22.09.2023 14:47

Bloomberg дізнався про відмову Єгипту від російської пшениці

версія для друку
22.09.2023 14:47

Єгипет відмовився від російської пшениці на користь зерна із Франції та Німеччини через незгоду з ціною, яку намагалася встановити москва, розповіли джерела Bloomberg.

Єгипет закупить майже півмільйона тонн пшениці з Франції та Болгарії замість російського зерна, оскільки москва заблокувала постачання, повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела.

За їхніми словами, росія не погодилася з ціною угоди, оскільки вона була нижчою за неофіційний мінімальний рівень цін на пшеницю, який намагалася встановити москва.

Так, на початку вересня міністр постачання Єгипту Алі Ель-Мосільхі заявив, що Каїр погодився купити 480 000 т російської пшениці під час прямих переговорів. Угода була укладена за ціною $270 за тонну, включаючи фрахт, що нижче за неофіційний мінімальний рівень цін, який російські чиновники намагалися встановити на той час. Через кілька днів Єгипет заявив, що трейдеру Solaris буде надано можливість постачати зерно будь-якого походження.

Solaris та мінсільгосп росії не відповіли на запити про коментарі, зазначає Bloomberg.

У серпні Єгипет став найбільшим покупцем російської пшениці – туди було відвантажено 910 тис. т, повідомляли у російському зерновому союзі. Однак це на 35% менше, ніж у серпні минулого року.

16 вересня Bloomberg писав, що росія використовує своє домінуюче становище на зерновому ринку, отримане через два поспіль рекордні врожаї. москва з початку року наростила експорт зерна на світові ринки, тоді як продукція в українських портах залишається заблокованою, зазначала агенція. Це допомогло зменшити ціни на пшеницю: вони знаходяться на рекордно низькому рівні майже за три роки.

Водночас джерела Bloomberg стверджували, що російська влада намагається запровадити неофіційну нижню межу цін на експорт, відмовляючи у видачі експортних документів для постачання за меншої вартості. Це змушує деяких трейдерів переглядати чи навіть скасовувати вже укладені угоди, розповідала агенція. У червні Bloomberg писав, що нижній поріг цін навесні та на початку літа був у межах $240–275 за тонну. Ціни збільшилися після виходу росії із зернової угоди у середині липня.

“Ми дотримуємося своїх цін, які продиктовані зростанням витрат виробництва”, – заявляв на це Едуард Зернін, голова російського союзу експортерів зерна.

ІЦ УАК за матеріалами UkrAgroConsult


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування