Китай майже завершив збирання врожаю цього року, повідомили 22 червня державні ЗМІ, але приблизно 15% (близько 20 млн тонн) зібраної зернової непридатні для харчового споживання та можуть використовуватися лише виробниками кормів для тварин або виробниками алкоголю. Про це заявив старший аналітик Beijing Orient Agribusiness Consultancy Ма Венфенг, повідомляє Reuters.
Як зазначається, згідно з початковими очікуваннями Китай у п.р. мав зібрати близько 137 млн тонн озимої пшениці, але сильні опади на початку травня в провінції Хенань, яка є основним виробником зернової в КНР, спричинив раннє проростання зерна й інші проблеми з якістю.
«Багато пшениці має високий рівень токсинів, крім того, покупці та фермери також прагнуть дочекатися кращих цін», - ідеться у звіті Beijing Orient Agribusiness Consultancy.
Разом з цим китайські виробники кормів для тварин активно закуповують пророщену пшеницю, оскільки для них це дуже рентабельно.
«Наразі в Чженчжоу, столиці провінції Хенань, пророщена пшениця продається за ціною від 2300 до 2400 юанів ($320-334) за тонну, порівняно з близько 2820 юанів за тонну якісної зернової», - повідомив головний аналітик компанії Juxing Agriculture Group Юань Сонг.
Також він додав, що ця пшениця набагато дешевша за кукурудзу, яка продається приблизно за 2700 юанів за тонну в місті Далянь на півночі Китаю.
ІЦ УАК за матеріалами АПК-Інформ