22.09.2021 12:30

Благо чи проблема? Україна збирає рекордний врожай зернових

версія для друку
22.09.2021 12:30

Президент Української аграрної конфедерації, Леонід Петрович Козаченко дав коментар Українському радіо щодо стану врожаю зернових.

«Україна за обсягами зібраного врожаю займає лідируючі позиції в світовому рейтингу, за експортними показниками ми займаємо друге місце після Америки. За підрахунками УАК, Україна виробляє 78% потенціалу збіжжя, який базується на середній врожайності зернових та олійних культур в ЄС, якщо все ж вдасться досягнути максимальних показників урожайності, тоді українські аграрії будуть мати збір урожаю, не менше 125 млн. тонн. Ці показники досить суттєво впливають на зовнішньоекономічні та внутрішні процеси країни», -  - зазначає Леонід Козаченко.

Також, Леоні Козаченко наголошує, що варто працювати над експортом продуктів переробки зернових, які мають вищу маржинальність та прибутковість, але наразі цей процес гальмується, і Україна експортує сировину, тим самим недоотримує значну суму прибутку. Щоб реалізувати експорт готових продуктів, Україні необхідно 17-18 млрд. дол. інвестицій, але для залучення таких коштів існує багато перешкод, які стають на заваді ефективному функціонуванню зовнішньої торгівлі.

Більше інформації за посиланням: http://www.nrcu.gov.ua/schedule/play-archive.html?periodItemID=2935053

ІЦ УАК

 


Які питання найбільше хвилюють аграріїв?:
Інші опитування