Вчора фракції у Верховній Раді України домовилися з Кабінетом Міністрів України про прийняття державного бюджету на 2016 рік на основі чинного Податкового кодексу, який буде частково змінений. Це сталось під тиском Аграрного страйку, який відбувався під стінами ВРУ, та численних звернень аграріїв.
Незважаючи на часткову перемогу та відтермінування, далеко не всі вірять у прозорість подібних заходів та закликають до об'єднання сил усіх зацікавлених сторін задля дієвих змін у Податковому кодексі.
Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман повідомив, що під час наради керівників фракцій було узгоджено рішення про те, що новий Податковий кодекс має стати спільним продуктом уряду і українського парламенту. А також висловив упевненість, що "буде знайдено "конструктивний компроміс" і необхідні рішення для країни задля виконання зобов'язань перед українським суспільством і ухвалення рішень, які дозволять продовжувати ефективну співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями". Для цього, за його словами, буде створено робочу групу з фахових представників фракцій, Уряду та за безпосередньої участі Прем’єр-міністра України.
Натомість, лідер Аграрної партії України Віталій Скоцик заявив: "Під стіни парламенту приїхало понад 15 тисяч людей з усіх куточків України. Це люди, які працюють на землі і годують Україну. Верховна Рада цього разу їх почула. Це справжня перемога аграріїв. Ми домоглися збереження спеціального режиму ПДВ і спрощеної системи оподаткування. Маємо консолідовану позицію і будемо контролювати парламент та уряд”.
Підтримує слова В. Скоцика і народний депутат України, президент ВГО "УАК" Леонід Козаченко зазначаючи: "Ми маємо бути налаштовані на наступне: якщо до вимог Аграрного страйку не дослухаються, аграрії повинні приходити наступного тижня під стіни ВРУ. Нам потрібно стояти до останнього, щоб домогтися того, чого нам не вистачає. Від нас самих залежить чи будемо ми жити краще. Будемо боротися доки не переможемо". За його словами, прийняття змін до Податкового кодексу має відбуватися винятково в інтересах українців, шляхом консолідованої співпраці Уряду і парламенту, а також із врахуванням думок громадських професійних об'єднань.
ІЦ УАК