В понеділок ціни на нафту знизилися на 3%, що призвело до різкого падіння котирувань на пальмову олію. Проте збереження загрози військового вторгнення Росії до України та відновлення зростання цін на сою та соєву олію вже незабаром розверне ціни на пальмову олію догори.
Квітневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Куала-Лумпурі вчора обвалилися на 4,1% до 5433 рінггитів/т або 1298 $/т на тлі зниження цін на нафту та новин про збільшення референтної ціни на пальмову олію в Малайзії у березні до 5277,58 рінггитів/т або 1261 $/т, що буде на 5,5% перевищувати ціну лютого, хоча експортне мито на сиру пальмову олію залишиться на рівні 8%. Крім того, Індія підвищує базову імпортну ціну на пальмову та соєву олію, яка використовується для розрахунку імпортного мита, що має сплатити імпортер. Збільшення виробництва пальмової олії в Малайзії у першій половині лютого також тисне на котирування.
Березневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго вчора виросли на 2% до 1473 $/т слідом за цінами на сою, яка продовжує дорожчати на тлі чергового зниження прогнозів виробництва у Південній Америці.
Березневі ф’ючерси на сою виросли на 2,2%, відігравши падіння понеділка.
Ціни на чорноморську соняшникову олію залишаються в межах 1385-1400 $/т FOB. Покупці не ризикують купувати продукцію з чорноморського регіону. На тендері в Єгипті склалася дивна ситуація, коли соняшникову олію придбали на 100 $/т дешевше, ніж соєву, хоча зазвичай за соняшникову олію пропонують премію у порівнянні з соєвою та пальмовою олією.
ІЦ УАК за матеріалами Graintrade