27.09.2021 17:16

Більше ніж ринок: чому власники паїв остерігаються земельної реформи і хто відповідатиме на ризики зміни клімату й продовольчої безпеки

версія для друку
27.09.2021 17:16

27 вересня відбулася публічна дискусія на тему: «Більше ніж ринок: чому власники паїв остерігаються земельної реформи і хто відповідатиме на ризики зміни клімату й продовольчої безпеки».

Організаторами заходу стали Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та Реанімаційний Пакет Реформ.
В ході дискусії обговорювались такі питання:
чому власники паїв сумніваються в однакових правилах гри на відкритому ринку землі: підсумки дослідження в 15 регіонах України;
які економічні, соціальні та правові проблеми власників землі підривають довіру до земельної реформи;
якою має бути державна політика з підтримки аграріїв та власників землі: погляд громадян та експертів.

Учасниками заходу стали: Андрій Барбелюк - адвокат, експерт з земельного права; Петро Бурковський - політичний аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва; Людмила Спіцина  - начальник управління ринку та оцінки земель Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру; Леонід Козаченко - президент Української аграрної конфедерації; Сергій Шаповалов - політичний аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Президент Української аграрної конфедерації, Леонід Козаченко прокоментував ситуацію на ринку землі, яка склалася за три роки, а саме ситуацію власників паїв та орендарів, яка тенденція сформувалась та чого очікувати далі.
«Це питання має досить важливе значення і для розвитку  економіки в цілому, і для галузі окремо, адже питання ринку землі стоїть на порядку денному на глобальному рівні, тому що більше 30 тис. людей щодня помирають від голоду, щороку обмежуються площі сільськогосподарських угідь, які обробляються для того, щоб сповільнити ситуацію з голодом. Також нагальними є екологічні та природно-кліматичні проблеми, значної уваги потребує проблема продовольчої безпеки. Україна має великий потенціал у вигляді земель сільськогосподарського призначення, понад 20 років активно ведеться дискусія щодо питання ринку землі, але останній рік, коли почався запуск землі, необхідно було дещо сповільнити темпи, адже був ризик втратити корисний ефект, який всі українці так довго очікували. В підсумку немає динамічного обігу землі, власники паїв та покупці не отримали бажаного результату, адже присутнє питання рейдерства та проблема повільної капіталізації українських земель», - наголошує Леонід Козаченко.

Більше інформації за посиланням: https://www.youtube.com/watch?time_continue=847&v=R9vfasaEV5A&feature=emb_title
ІЦ УАК

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування