Підприємства Білорусі через девальвацію білоруського рубля і дефіцит інвалюти почали переходити на гривню у розрахунках за експорт своєї продукції в Україну. "Нестачу валютних коштів для реалізації міжнародних контрактів коригує багато задумів, змушує шукати нові моделі проведення розрахунків", - розповів посол Білорусі в Україні Валентин Величко.
"Наприклад, ряд білоруських підприємств, які мають довгострокові угоди на придбання в Україні матеріалів, комплектуючих, інших товарів сьогодні частково переходять в розрахунках на гривню, незважаючи на певні ризики. Все це позначається на ціні кінцевої продукції", - додав посол.
Але, за словами посла, "далеко не всі можуть це зробити": "Високоліквідна продукція, наприклад, нафтопродукти, може продаватися тільки за валюту".
Як зазначив Величко, Україна зараз переживає не найпростіші часи, і тому, природно, бізнес у всіх сферах відчуває вплив політики НБУ, у тому числі, такі кроки зачіпають певним чином реалізацію планів білоруських інвесторів. Втім, зазначив він, серед актуальних проектів, які плануються до реалізації у найближчій перспективі - будівництво в Гомельській області заводу з переробки сої з обсягом інвестицій до $ 50 млн протягом 2015 року.
Він також зазначив, що в Білорусі працює понад 240 підприємств з українськими інвестиціями, створених у промисловій сфері, деревообробці, переробці сільгосппродукції, сфері послуг, що відповідає основним пріоритетам розвитку білоруської економіки.
ІЦ УАК за матеріалами ZN,UA