28.02.2018 18:05

«Без високих технологій прогрес у вітчизняному агросекторі неможливий» - Павло Коваль

версія для друку
28.02.2018 18:05

Кінець зими в Києві ознаменувався грандіозним заходом - 1-м міжнародним спеціалізованим аграрним  форумом (SMART AGRO BUSINESS FORUM), який був присвячений веденню розумного аграрного бізнесу  та сталого розвитку с/г України.

Форум, який урочисто відкрила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева, зібрав  для обговорення поточної ситуації та перспектив розвитку АПК у конференц-залі технопарку UNIT.City — UNIT.Core провідних вітчизняних  експертів агробізнесу.

Розпочинаючи панельну дискусію, присвячену зерновим технологіям, рослинництву та інноваційному обладнанню, генеральний директор ВГО «Українська аграрна конфедерація» Павло Коваль наголосив на тій масштабній ролі, яку відіграє сучасний агросектор у структурі економіки України.

 - Аграрний сектор –  єдина галузь, яка не зазнала стагнації й останні 15 років демонструє стабільний приріст, на відміну від металургійної чи транспортної. Торік частка АПК у загальному обсязі становила 14% ВВП. Щороку ми наближатимемось до 25% в структурі ВВП. Тобто, аграрний сектор  фактично є становим хребтом вітчизняної економіки України, - зауважив Павло Коваль. Він переконаний, враховуючи такі показники, ми можемо стати єдиною багатою аграрною країною в світі. Але для цього маємо й надалі йти в ногу з сучасними світовими  трендами, які характеризуються стрімкими процесами глобалізації, наукомістким виробництвом, посиленням ролі ноу-хау тощо. Україна вступає в активну фазу економіки знань, де на перше місце виходить саме людський капітал.

Окремо генеральний директор УАК зупинився на необхідності розвивати саме багатоукладність вітчизняного АПК, яке характеризується різними за розмірами формами с/г підприємств – від малих до потужних. Через це державі варто вирішити насамперед інституційні питання, які не заважатимуть розбудові АПК, а не робити акцент на розвитку винятково фермерства, як це робиться в Європі. Адже в ЄС на підтримку дрібних виробників виділяють астрономічні суми, які недосяжні  для українського бюджету. За словами Павла Коваля,  без подальшої діджіталізації агросектору його прогрес не можливий. Зокрема, у сучасних  економічних трендах найцікавіше відбувається на перетинах галузей – ІТ, нано-технологій, GPS-навігації, мікробіології, інвестиційних ресурсів.

Під час панельної дискусії, члени УАК -   заступник директора департаменту ІТ групи компаній «Укрлендфармінг»  Володимир Бабій та в.о. виконавчого директора Української зернової асоціації Сергій Іващенко  поділились своїм баченням вирішення логістичних проблем, пов’язаних  із відсутністю нормальних  залізничних колій, зерновозів та локомотивів, а також оперативним впровадженням ноу-хау у точкове виробництво. Йшлося також про перспективи органічного виробництва, сталий розвиток сільських  територій, проблеми підготовки молодих фахівців для вітчизняного АПК. Сергій Іващенко поінформував присутніх про безкоштовні навчальні семінари для представників елеваторів щодо впровадження системи HACCP, які ініціювала Українська зернова асоціація за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, а також Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

На завершення панельної дискусії генеральний директор УАК Павло Коваль наголосив на такій важливій проблемі як відсутність консолідації серед аграрних асоціацій.

- Потенціал аграрного сектору шалений, але його гальмують не лише перепони з боку держави, відсутність інституційних реформ, а й  розпорошеність сил у вітчизняному агросекторі. У профільній європейській організації Copa Cogeca, яка захищає інтереси с/г виробників та фермерів, Німеччину презентує 1 представник, а Польщу 6 членів.  Натомість, в Україні нараховується понад 120 профільних асоціацій. Ми молода держава, яка рухається в європейському напрямку, тому маємо розвивати громадянське суспільство на єдиній платформі, - зауважив він.   

ІЦ УАК

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування