24.06.2022 14:30

Без хімікатів та ГМО: як працює органічне виробництво Астарти в умовах війни

версія для друку
24.06.2022 14:30

Вже 5 років, як агрофірма «Лист-Ручки» (Lyist Ruchky) агропромхолдингу «Астарта-Київ», що у Миргородському районі на Полтавщині, стала на шлях органічного виробництва.

Відтоді в Астарті продовжують вирощувати екологічно чисту продукцію, і навіть попри війну. Проте довелося трохи скорегувати сівозміну.

Наразі на полях агрофірми вирощують такі органічні культури як льон, гірчицю, соняшник, сою, просо, пшеницю загальною площею 1 809,52 га.

«Наразі у світі високий попит на лляну олію. Крім того, збільшили обсяги вирощування гірчиці та проса. Продукт переробки останнього також має попит у прихильників безглютенового харчування, і ми вже маємо замовлення на великі партії проса», - коментує ситуацію директор агрофірми «Лист-Ручки» Олександр Хоменко.

Важливим завданням залишається щорічне підтвердження статусу виробника органічної продукції, тож сьогодні тут активно готуються до чергової сертифікації від сертифікаційного органу «Органік стандарт», яка має відбутися 29 червня.

"Сьогодні ми спостерігаємо тенденцію до здорожчання органічної продукції, - каже фахівець комерційного відділу Юрій Соловей. – Цей ріст частково пов'язаний з тим, що в Україні загальний обсяг органічної продукції зменшився - через окупацію південних регіонів, блокування підприємств у Херсонській та Запорізькій областях.

Що ж стосується інфляційних процесів у логістиці, зокрема, здорожчання пального, то вони нас торкнулися меншою мірою, ніж виробників зерна традиційного вирощування. Оскільки транспортування органіки – дуже тонкий процес, з високими ризиками, тож, аби продукція не втратила якості, замовники здебільшого беруть забезпечення логістики на себе".

Отож сьогодні, попри війну та складну економічну ситуацію в агрогалузі, саме у виробництві органіки Астарта має непогані перспективи для розвитку. Додамо сюди стрімко зростаючий інтерес до цієї продукції у споживачів з країн ЄС, зокрема, таких великих ринків як Німеччина, Швейцарія – і можна сказати, що є всі шанси вистояти та зростати. Залишилося лише дочекатися головного – нашої Перемоги!

 

ІЦ УАК за матеріалами фейсбук-сторінки "Астарти"

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування