07.03.2023 08:30

Австралія встановила рекорд експорту врожаю після сильних дощів

версія для друку
07.03.2023 08:30

Очікується, що Австралія повідомить про рекордний експорт сільськогосподарської продукції в поточному фінансовому році, після багатьох років сильних опадів, які підвищили врожайність, заявив місцевий уряд у вівторок, повідомляє Reuters.

 

За даними федерального Австралійського бюро сільськогосподарської та ресурсної економіки (ABARES), експорт сільськогосподарської продукції досягне рекордних 75 млрд дол. у 2022/23 рр.

За оцінками, виробництво озимих культур в Австралії, головним чином пшениці, досягло нового рекорду в 67,3 млн т у 2022/23 рр.

Загальна вартість виробництва, включаючи рибальство та лісове господарство, має досягти 96 млрд дол., що також є рекордом.

 

«Австралія отримує вигоду від високої кількості опадів третій рік поспіль, і це видно на цифрах», — сказав у заяві виконавчий директор ABARES Джаред Грінвілл.

«Знову ми бачимо рекордні рівні виробництва, зумовлені винятковими умовами вирощування та високими цінами на сировину», — зазначив Дж. Грінвілл.

Виробництво пшениці та ріпаку, за наявними оцінками, досягло нових рекордів, додав урядовець. Крім того, ABARES очікує, що врожай ячменю стане третім за величиною за всю історію спостережень.

 

Очікується, що загальний обсяг виробництва буде нижчим у 2023/24 рр., хоча при вартості у 81 млрд дол. він все одно буде третім за рекордом.

 

У східному регіоні Австралії в останні роки пройшла хвиля сильних опадів через рідкісне багаторічне погодне явище Ла-Нінья, яке приносить більше опадів.

Війна в Україні також підвищила ціни на товари, включно з пшеницею, яка займає найбільшу частку в експорті сільськогосподарської продукції Австралії.

 

ІЦ УАК за матеріалами Reuters

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування