Упродовж двох років Національним антикорупційним бюро України (НАБУ) здійснюється досудове розслідування підприємств агрохолдингу «Авангард» щодо можливого незаконного відшкодування податку на додану вартість, що сформувався після введення в експлуатацію у 2015 році двох найбільших птахокомплексів у Херсонській та Хмельницькій областях.
Про це повідомляє прес-служба компанії.
Компанії агрохолдингу «Авангард» в 2015 році ввели в експлуатацію два найбільших птахокомплекса в Євразії повного циклу виробництва (зона підрощування потужністю 5 млн голів; зона промислового виробництва потужністю 11,4 млн голів; комбікормові заводи, інкубатори) згідно зі світовими стандартами. Технологічні рішення впроваджувались з найвідомішими виробниками обладнання у галузі птахівництва. Загальна сума інвестицій склала близько $700 млн, які компанія залучила на міжнародних ринках капіталу та ринку України.
«Основним аргументом детективів НАБУ є те що, наші компанії до 1 січня 2016 року як виробники сільськогосподарської продукції перебували на спеціальному режимі оподаткування податку на додану вартість (дане право надавалось усім українським виробникам сільськогосподарської продукції). Усі ці звинувачення були перевірені ще у 2016-17 роках під час розслідувань Службою безпеки України та Генеральною прокуратурою України за аналогічними звинуваченнями за той же період, та були прийняті рішення щодо закриття кримінальних проваджень», — повідомляють в «Авангарді».
Як зазначено в повідомленні компанії, протягом двох років співробітники агрохолдингу сприяли проведенню всіх необхідних слідчих дій досудового розслідування НАБУ. Зокрема, було направлено компаніі на виконання близько 70 ухвал суду та запитів про надання інформації та документів, було надано десятки відповідей на всі запити, документація пройшла всі необхідні експертизи. Але всі дії НАБУ спрямовані були на дестабілізацію та розбалансування діяльності підприємств холдингу, і детективи продовжували незаконні дії: проведено велику кількість варварських обшуків на підприємствах з вилученням серверів та обладнання, що призводило до зупинки операційних процесів, було допитано всіх працівників холдингу в цій справі.
«Детективами НАБУ не зверталась увага на усі докази компанії "Авангард" щодо законності відшкодування ПДВ та зводилося до абсурдних звинувачень холдингу в тому, що компанія на сьогодні є набільшим сільськогосподарським виробником в Україні, виробляє величезну кількість продукції та має право на відшкодування ПДВ, як й інші українські агропідприємства. До сьогодні ми не коментували дану ситуацію у зв’язку з тим, що компанія сподівалась на прийняття законних рішень антикорупційними правоохоронними органами. Неодноразово ми звертались до керівництва НАБУ та САП щодо незаконних дій та ігнорування виконання закону України детективами НАБУ. Ми надали всі аргументи щодо недоцільності даного кримінального провадження, адже дані факти були досліджені СБУ України та Генеральною прокуратурою», — зауважують в компанії.
Згідно з законом №7275, який усім відомий як "Маски-шоу — стоп", який підтримали Прем'єр-міністр та Президент України, керівництво САП повинно було не передавати провадження в інший правоохоронний орган щодо продовження розслідування, а прийняти рішення щодо закриття незаконного кримінального провадження на підставі п.10 ч.1 ст.284 Кримінального процесуального кодексу України.
«Ми завжди залишаємо за собою законне право щодо мирних протестів, бо на сьогодні ми — це не лише агрохолдинги "Авангард" та "Укрлендфармінг", а 37 тис. працівників, які стали заручниками незаконних дій антикорупційних правоохоронних органів, що призводить до дестабілізації та розбалансування діяльності компанії», — йдеться в повідомленні.
ІЦ УАК за матеріалами agravery