21.12.2022 14:29

Астарта взяла участь у Двосторонній конференції з питань стійкості та відновлення України

версія для друку
21.12.2022 14:29

Астарта взяла участь у Двосторонній конференції з питань стійкості та відновлення України, яка днями пройшла у Парижі.

Організований Францією захід на підтримку нашої країни покликаний окреслити потреби України щодо забезпечення її економічної стійкості під час війни та відновлення у середньостроковій перспективі, а також заохотити мобілізацію французьких економічних гравців на вирішення цих двох ключових питань.

Астарту на міжнародному заході представила Юлія Берещенко, директор зі сталого розвитку бізнесу та зв'язків з інвесторами.

Українське сільське господарство є одним з найефективніших у світі. Воно функціонує майже без будь-яких державних субсидій, на відміну від переважної більшості галузей в інших країнах, включаючи ЄС.

Сільське господарство також є наріжним каменем місцевої економіки. Ще до війни воно генерувало 40% валютних надходжень в Україну. Під час війни його частка зросла до майже 2/3 від загального обсягу.

Враховуючи ці фактори, дуже важливо, щоб українське сільське господарство залишалося ефективним і прибутковим. Війна завдала важкого удару по галузі – майже 1/3 сільськогосподарських угідь країни потребували деокупації або деконтамінації.

Українські морські порти, через які проходило понад 90% аграрного експорту, були закриті до серпня цього року. Витрати на логістику доставки українського зерна на експорт альтернативними маршрутами – автомобільним та залізничним транспортом – сягали 60-70% від загальних витрат. Відповідно, чим менший фермер, тим дорожчі відповідні транспортні витрати, що призводить до їх збитковості. Це призвело до того, що місцеві виробники значно скоротили цього року посівні площі під озимою пшеницею. Транспортування українського зерна та соняшникової олії на найбільш вразливі ринки Південно-Східної Азії та Африки може бути ефективно здійснено лише морським шляхом. Тому підтримка роботи одеських портів на повну потужність є запорукою того, що українське сільське господарство зможе продовжувати постачати зернові культури на світові ринки.

Україна приєдналася до Зеленого курсу ЄС ще до війни. Завдяки своїм розмірам – майже 42 млн га орних земель – вона може стати масштабним рішенням з декарбонізації для європейського континенту. Якщо галузь перейде від традиційного до відновлювального сільського господарства, використовуючи, серед іншого, зменшений обробіток ґрунту та покривні культури, це може дозволити поглинути величезну кількість викидів парникових газів в українському ґрунті. Але ця трансформація потребує фінансування для заміни сільськогосподарської техніки та просування відновлювальних методів ведення сільського господарства. Фінансові інституції ЄС повинні мобілізувати кошти в рамках Зеленого порядку денного для взаємної вигоди Європи та післявоєнного відновлення України.

ІЦ УАК за матеріалами прес-центру "Астарти-Київ"

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування