09.07.2020 13:35

«Астарта» та сільгоспвиробники: співпраця в режимі «єдиного вікна»

версія для друку
09.07.2020 13:35

Україна — одна з небагатьох країн, де в сільському господарстві пліч-о-пліч працюють великі агрохолдинги, сільгосппідприємства і невеликі фермерські господарства. Більше того, найбільші гравці аграрного ринку активно взаємодіють з меншими учасниками і вибудовують з ними партнерські відносини.

Про нову ініціативу «Астарти», досвід компанії у взаємодії з фермерами та взаємовигідне партнерство розповіла керівник Центру партнерської взаємодії «Астарти» Наталія Головань.

Зовсім недавно в «Астарти» з'явилася нова структура — Центр партнерської взаємодії. Яку мету ставить перед собою компанія і які питання покликане вирішити це об'єднання?

Насправді ми йшли до цього давно, і фактично компанія вже взаємодіяла і надавала послуги сільгоспвиробникам, але до сих пір з аграріями кожне підрозділ працював окремо. Наприклад, «Астарта» фінансувала фермерам вирощування цукрових буряків для поставок на переробні заводи компанії. Також протягом останніх кількох років маємо успішний досвід співпраці з аграріями в рамках форвардних закупівель, фінансуємо агровиробників, надаємо кошти, ЗЗР, добрива для поставки майбутнього врожаю. Працюємо з аграріями та за спотовими програмами: протягом року купуємо зерно у фермерів за ринковими цінами.

Тобто, створюючи Центр партнерської взаємодії, ставили за мету об'єднати можливості усіх бізнес-напрямків «Астарти» в єдиний центр, а також бізнеси наших партнерів, які постачають для компанії всі необхідні ресурси — насіння, добрива, ЗЗР, фінансові послуги. Об'єднавши все це в єдину партнерську програму, ми можемо запропонувати сільгоспвиробникам широкі можливості співпраці. Для «Астарти» створення Центру партнерської взаємодії — це розвиток екосистемного підходу до ведення бізнесу.

Тобто, Центр партнерської взаємодії не обмежується тільки «Астартою»?

Я б сказала, що це створення екосистеми постачальників товарів і послуг і фермерів навколо «Астарти». Звичайно, в основі цієї взаємодії знаходяться структурні підрозділи «Астарти», але ми також залучаємо й наших партнерів-постачальників товарно-матеріальних цінностей, банківські установи, страхові компанії та інші бізнес-структури, які можуть надавати послуги сільгоспвиробникам.

Наша мета — створити бізнесову екосистему, кожен учасник якої отримує вигоду і можливості для зростання.

Які послуги сільгоспвиробники можуть отримати в Центрі партнерської взаємодії «Астарти»?

Перш за все це ті сервіси та продукти, які випробувані і використовуються на підприємствах «Астарти».

Із будівництвом нових потужних елеваторів ми почали надавати послуги зі зберігання, доробки та перевалки зерна. Сьогодні наші елеватори в західних і східних областях, потужністю одноразового зберігання 550 тис. т зернових, вже готові приймати зерно від сільгоспвиробників.

Також продовжуємо програми спотових і форвардних закупівель зернових та олійних культур.

Пропонуємо фермерам насіння пшениці та сої від нашого бренду ASTARTA Select, під яким ми розвиваємо напрямок насінництва. Можливе надання насіння під форвардні контракти і з супроводом агрономічних консультацій щодо технології вирощування культур.

В агрохолдингу є підрозділ «Астарта-Центр», яке надає послуги з дослідження та аналізу грунтів, і згідно з отриманими результатами агрономи можуть надавати аграріям рекомендації щодо подальшого плану обробки і підгодівлі по кожній ділянці.

Також пропонуємо логістичні послуги — компанія має власний автопарк, власні залізничні вагони і може допомогти фермерам з перевезенням зерна.

Крім того, надаємо послуги сільгосптехніки для посіву та збирання врожаю.

На мою думку, цікавою для сільгоспвиробників буде і власна розробка «Астарти» — IT-система AgriChain для автоматизації управління аграрним бізнесом. Вона включає модулі з управління земельним банком, виробничою програмою, моніторингу посівів та аналізу врожайності, управління складськими операціями і логістикою та інші розробки.

Пропонуємо партнерські програми з провідними банками України та програми страхового захисту сільськогосподарських культур від ПрАТ «Українська аграрно-страхова компанія».

В цілому на сьогодні наша компанія сформувала широкий спектр пропозицій і можливостей, якими можуть скористатися аграрії для підвищення ефективності свого виробництва і вигідного продажу врожаю.

Ми хочемо, щоб наш центр став центром надання послуг і товарів, опорою і підтримкою для сільгоспвиробника на всіх етапах виробничого циклу. Посилюючи один одного, ми таким чином розвиваємо екосистемний бізнес, і це одна з найбільш стійких і перспективних форм партнерства.

Чи є якісь критерії для сільгоспвиробників, які хочуть скористатися послугами Центру партнерської взаємодії?

Даними сервісами можуть скористатися аграрії незалежно від розміру та земельного банку. Єдина важлива умова — щоб підприємство або фермерське господарство було відкритим, прозорим і чесно вело свій бізнес.

«Астарта» готова ділитися досвідом із сільгоспвиробниками, фінансувати і надавати аграріям матеріально-технічні ресурси і вийти за допомогою до кожного виробника.

Щоб стати партнером, достатньо зв'язатися з Центром партнерської взаємодії і обговорити потреби та можливості кожної із сторін.

«Астарта» — дуже гнучка компанія, так як будь-яке питання або проблема тут вирішується швидко та обов'язково з урахуванням вигоди для кожної зі сторін. У кожній ситуації ми знаходимо вихід і йдемо назустріч, оскільки партнерські відносини з виробником — це один із пріоритетів компанії.

У чому ви бачите переваги для сільгоспвиробників у співпраці з Центром партнерської взаємодії «Астарти»?

Зазвичай аграрії купують всі необхідні матеріально-технічні ресурси у різних компаній, і щоб забезпечити весь виробничий процес фермеру доводиться взаємодіяти з 5-ма або навіть 10-ма компаніями. Простіше і вигідніше працювати з однією компанією, яка надає весь спектр послуг, який йому потрібен, починаючи з обробки землі, насіння і закінчуючи викупом зібраного врожаю.

Ми пропонуємо гнучкі умови співпраці в залежності від потреб конкретного аграрія. Для нас вкрай важливо розвивати довгострокове партнерство, щоб з нами сільгоспвиробник був упевнений у завтрашньому дні і міг розраховувати на всебічну підтримку. Тому партнерська програма передбачає більш вигідні умови, ніж просто бізнес-відносини між постачальником і покупцем.

ІЦ УАК за матеріалами УкрЦукор


Що потрібно для ефективної системи управління АПК?:
Інші опитування