28.03.2023 09:22

Астарта ось-ось почне посівну кампанію, а головний агроном компанії Алішер Нурмухаммедов ділитися рекомендаціями про технології вирощування цукрових буряків

версія для друку
28.03.2023 09:22

Агропромхолдинг "Астарта-Київ" на своїй сторінці у Фейсбуці продовжує ділитися рекомендаціями про технології вирощування цукрових буряків від головного агронома Астарти з даного напряму Алішера Нурмухаммедова.

Сівба – відповідальний процес. Рівномірний розподіл рослин на полі забезпечує оптимальну густоту стояння, яка визначає врожайність і якість цукрових буряків; створює передумови для використання генетичного потенціалу продуктивності гібридів.

Щодо вибору гібридів, то в Науково-дослідному відділі Астарти щороку проводиться випробування нових гібридів буряків, і компанія надає партнерам професійну допомогу в їхньому підборі.

    1) Строки сівби

Цукровий буряк - рослина довгого дня. Сонячне світло в травні, червні та липні має вирішальне значення - більш довгі дні впливають на вегетацію рослин, сприяючи отриманню більшого врожаю, накопиченню в листках великої кількості цукру, яка потім перейде в коренеплід.

Тож сівбу треба провести в максимально стислі строки.

  • Ранні сходи дозволяють отримати добру розвинуту листкову масу, раннє змикання рядків, що краще використовує довгі дні червня і липня для високої асиміляції.
  • Кожен день запізнення з висівом знижує врожайність.

    2) Температура

Сівбу починають, коли температура на глибині 10 см сягає 5-6°C, у ґрунті є достатня кількість вологи для отримання дружних сходів. Тобто цей строк залежить від погодних умов та стану ґрунту у вашому регіоні.

    3) Норми висіву

Між нормою висіву, густотою стояння рослин, врожайністю і якісними показниками цукрових буряків існує прямий зв'язок.

  • Рекомендована густота на час збирання - 100-110 тис. рослин/га.
  • До норми додаємо: 10-15% на польову схожість + витрати густоти через чинники, які важко контролювати, приміром, довгоносик.

Про особливості використання добрив – читайте у наступних публікаціях Астарти-Київ.

 

Головний агроном Астарти про те, коли ж розпочнеться посівна у компанії

Головний агроном агрономічної служби Astarta-Kyiv Роман Павлик зазначає: «У цьому сезоні ситуація незвичайна: дуже рано і переконливо прийшла весна. Огляд техніки, який ми проводимо у ці дні, переплітається з роботами в полі, і відповідно ми маємо змогу бачити тільки половину техніки, інша - вже працює в полі. Це стосується більшою мірою західного, а також частково полтавського регіонів діяльності Астарти.

Щодо початку посівної, то прогноз погоди на найближчий тиждень дає сподівання, що вже в останні дні березня або в перші дні квітня стартуватиме посівна кампанія, і всі ми будемо в полі розпочинати посів цукрових буряків. Щодо інших культур, то наприкінці першої декади квітня прогнозуємо розпочати посів соняшнику, насамперед в південних масивах ТОВ «Волочиськ-агро» та Полтавщини.

Рання весна – це завжди очікування гарних врожаїв, це сподівання на високу врожайність насамперед озимих культур, адже тривала вегетація - це можливість для рослин сповна реалізувати потенціал. Сподіваємось на гарний урожай і працюємо для цього».

 

Агрофірма Добробут також готується до посівної 2023 року

У компанії зазначають: "Перша і найважливіша робота в полі для майбутнього врожаю – передпосівний обробіток ґрунту. Адже це розпушує верхній шар землі, знешкоджує бур'яни, загалом вирівнюється поверхня полів і таким чином створюються сприятливі умови для посівної кампанії, для сходження посівів, і відповідно загалом для доброго врожаю.

Наші «універсальні солдати» аграрного виробництва працюють 24/7 в унісон зі сприятливою погодою, «озброєні» сучасною технікою – тракторами Джон Дірами та Фендтами".

«Весняне закриття вологи – це якраз-таки необхідна операція, - говорить старший агроном 2-го регіону Віталій Корнет, – за зиму ґрунт влягається, й у ньому утворюється безліч капілярів, які ми і маємо зруйнувати, проводячи так звану операцію з закриття вологи. Так, при цьому підсохне верхній шар ґрунту, приблизно 2 см, який ми розпушимо, але при цьому ми збережемо вологу в нижніх шарах ґрунту».

Паралельно з цим йде процес внесення добрив і ЗЗР.

"Для підвищення ефективності добрив основне (передпосівне) їх внесення проводимо до початку сівби з метою забезпечення стабільного живлення рослин упродовж усього періоду вегетації, – ділиться Владислав Сьомкін, директор ІІ регіону ТОВ АФ "Добробут" агропромхолдингу "Астарта-Київ".

Напередодні посівної менеджмент "Астарти-Київ" бажає аграріям мирного неба і сприятливої погоди.

До побажань приєднуємось і ми!

 

ІЦ УАК за матеріалами Фейсбук-сторінки "Астарти-Київ"


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування