27.04.2023 13:25

"Астарта" не вважає для себе великою загрозою заборону Польщі на імпорт українських агротоварів

версія для друку
27.04.2023 13:25

Агропромисловий холдинг "Астарта" не очікує істотного зниження доходів через запроваджену Польщею та іншими сусідніми країнами заборону на ввезення сільгосппродукції з України, оскільки має намір експортувати свою продукцію до країн Західної Європи, заявили у вівторок на онлайн-конференції представники правління компанії.

"У нас є дозвіл на транзит через ці країни. Нашими експортними цілями є, швидше, країни Західної Європи, наприклад, Іспанія, Італія, Греція, Хорватія. Ми не бачимо великого ризику для наших доходів", - цитує Infostrefa комерційного директора "Астарти" В'ячеслава Чука з конференц-кола у вівторок.

Директор зі зв'язків з інвесторами Юлія Берещенко висловила впевненість, що "Астарту" підтримає очікуваний дефіцит цукру в ЄС і на світовому ринку.

"Дефіцит цукру очікується не тільки в ЄС, а й у всьому світі, оскільки найбільші світові виробники цукру, такі як Бразилія та Індія, починають використовувати цукор для виробництва етанолу. Це потенційно може скоротити експорт цих країн", - сказала вона.

Крім того, представники «Астарти» повідомили, що компанія не має наміру виплачувати дивіденди від прибутку за попередній рік.

«Бізнес-середовище в Україні складне, нашим пріоритетом є розподіл витрат на проекти, які спрямовані на збільшення вартості компанії», – зазначила Юлія Берещенко.

«Ми почали виплачувати дивіденди за рік до початку війни, з наміром продовжувати цю політику, але війна зірвала ці плани. У нинішніх умовах ніяких дивідендів на цей рік не планується", - додала вона.

У 2021 році Астарта виплатила дивіденди в розмірі 0,5 євро на акцію, виділивши 12,5 млн євро.

Як повідомлялося, агропромхолдинг "Астарта", найбільший виробник цукру в Україні, у 2022 році отримав EUR65,16 млн чистого прибутку, що на 46,8% менше порівняно з 2021 роком.

EBITDA холдингу скоротилася на 23,2% - до EUR154,77 млн, тоді як виручка зросла на 3,8% - до EUR510,07 млн.

 

Нагадаємо, Астарта опублікувала звіт за 2022 рік.

Ціни на цукор виросли на 4% до 11-річного максимуму на тлі затримки збирання в Бразилії та скорочення урожаю в Індії.

 

ІЦ УАК за матеріалами infostrefa

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування