Під таким девізом святкує своє 25-річчя член "Української аграрної конфедерації" агропромхолдинг «Астарта-Київ».
- Коли 25 років тому ми створювали «Астарту», важко було уявити, що компанія стане агровиробником міжнародного масштабу. Перші декілька років ми займалися трейдингом, шукали, в якому напрямку підприємництва розвиватися далі. Щоправда, я завжди тяжів до виробництва та вірю, що людина найбільш прихильна до тої справи, з якої починалася її трудова діяльність. Я виріс у селі, і батьки привчили мене до роботи на землі, тому для мене таким проектом життя стала агропромислова галузь, - наголошує генеральний директор «Астарти» Віктор Іванчик.
Він згадує, що у 90-х роках аграрним бізнесом в нашій країні мало хто хотів займатися. Так само і з цукровим виробництвом, яке на той час було збитковим: заводи простоювали або «різалися» на металобрухт. Щоб агровиробництво могло стати вигідним на довгу перспективу, потрібно було навчитися ефективно ним управляти і, звичайно, інвестувати в розвиток. Це не «швидкі гроші» - це складні виробничі цикли і планування, це природні фактори і ринкові ризики. Але «Астарта» стала інвестувати зароблені гроші в перші агрофірми та заводи. І крок за кроком компанія вчилася і вдосконалювалиася в усіх напрямках: в рослинництві, тваринництві, цукроварінні.
-Шість з наших теперішніх восьми цукрових заводів ми придбали на стадії руйнації, однак відновили їх, модернізували, збільшили потужності. Завдяки цьому постійному вдосконаленню «Астарта» стала лідером української галузі цукроваріння. Щонайменше кожна четверта ложка цукру, яку українець додає в чай або каву, вироблена на заводах «Астарти». Минулого року Україна увійшла до першої п’ятірки світових експортерів білого цукру, а наша компанія забезпечила близько 30% від загального експорту, - згадує генеральний директор «Астарти».
Окрім цукру, «Астарта» є крупним експортером зернових і технічних культур, соєвого шроту і олії. Зрозуміло, що ці контракти приносять нашій країні вкрай необхідні валютні надходження, сприяють її макроекономічній стабільності. Наразі «Астарта» одна з небагатьох в Україні аграрних компаній, яка не просто «твердо стоїть на ногах», а й активно розвивається. Ми інвестуємо у виробничі активи, в IT-технології для агробізнесу, у будівництво інфраструктури для зберігання нашої продукції і продукції наших партнерів. Більше 600 млн доларів наших інвестицій, що були залучені за два з половиною десятиріччя, сьогодні працюють у вигляді господарств та ферм у восьми областях, восьми цукрових заводів, новозбудованого соєпереробного заводу і біоенергетичного комплексу, чотирьох сучасних потужних елеваторів, сотень одиниць транспорту та сільськогосподарської техніки.
Та головне, переконаний Віктор Іванчик, "Астарта" інвестує в професійний розвиток співробітників. За останні десятиріччя механізатори, інженери, агрономи опанували найсучасніші технології і техніку. За рівнем своєї професійної підготовки і освіти, постійному підвищенню яких компанія всебічно сприяє, «астартівці» в тренді українського і світового агробізнесу. Це не є приводом для заспокоєння, і постійне вдосконалення має стати нашим пріоритетом на наступні роки.
Ще одним з наших незмінних пріоритетів є соціальна роль «Астарти»: сприяння розвитку громад та інфраструктури сіл, підтримка медицини і освіти.
-За останні десятиріччя ми інвестували у ці програми сотні мільйонів гривень. Кожного дня потрібно пам’ятати: те, наскільки успішно та ефективно ми ведемо свій бізнес, впливає на добробут близько 50 тисяч наших співробітників та членів їхніх сімей, понад 70 тисяч пайовиків, декількох сотень партнерів і постачальників. «Прозорість» «Астарти» та її прихильність до сучасних європейських підходів ведення бізнесу є взірцем для багатьох компаній в нашій країні. Щорічно компанія сплачує сотні мільйонів гривень податків, які, в тому числі, йдуть на зміцнення обороноздатності і соціально-економічне забезпечення нашої держави, - поінформував Віктор Іванчик.
Він вважає, що «Астарта» дивиться на наступні 25 років і бачить там високорозвинену українську економіку, прибутковий hi-tech агросектор і заможні села, де є всі необхідні умови для комфортного життя, розвитку та самореалізації. Заради такого майбутнього, в якому житимуть наші діти, ми і працюємо. Цьогорічний лозунг «Астарти» - «До ефективності через партнерство». Партнерство як готовність взаємодіяти і довіряти.
-Неможливо бути лідером чи експертом у всьому. Зате команда лідерів, професіоналів, які доповнюють один одного і знаходять спільні рішення – здатна на визначні досягнення. Я вірю, що наша команда саме така, - переконаний генеральний директор "Астарти" Віктор Іванчик.
ІЦ УАК за матеріалами astartaholding