Аргументи заступника Міністра економіки - торгового представника України Тараса Качки заспокоїли міністра сільського господарства Польщі, і він готовий до спілкування з Україною. Польська сторона хоче знайти рішення, яке захистить польських фермерів і допоможе Україні, заявив Роберт Телуш польському виданню рар.pl, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Раніше в інтерв'ю польській газеті "Речь Посполита" торгпред України дав зрозуміти, що Україна запровадить ембарго на польську цибулю, помідори, капусту та яблука. В ефірі RMF24 Качка пояснив, що введення Україною ембарго є останнім пунктом плану дій, і Україна сподівається, що воно не буде реалізовано. Пріоритет України - досягнення угоди з Польщею.
Телуш наголосив, що польська сторона готова знайти вирішення проблеми, пов'язаної із зерном з України.
"Ми чекаємо таких переговорів і готові до того, щоб такі переговори відбулися", - сказав він і додав, що Польща відкрита для пошуку рішення, яке убезпечить польський ринок, захистить його та допоможе Україні", - запевнив він.
"Ми хочемо допомогти Україні з транзитом, але він має бути транзитним, а не за рахунок польських фермерів. Виступ міністра Качки був для мене якимось заспокоєнням і розрядкою атмосфери, яка нагніталася два-три дні. Думаю, Україна переглянула свою думку, яку озвучувала раніше", - зазначив Телуш.
Він висловив думку, що це "рух у правильному напрямі для пошуку спільного рішення".
Телуш також звернув увагу на те, що список продуктів, заборонених до ввезення в конкретні країни, має бути гнучким. Як приклад він навів Болгарію, якій необхідний український соняшник і може імпортуватися країною.
"Це має бути рішенням на рівні ЄС", - резюмував польський міністр.
Микола Сольський провів розмову з Робертом Телусом
Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський провів телефонну розмову зі своїм польським колегою Робертом Телусом.
Міністри обговорили ситуацію, а також пропозицію України щодо її врегулювання, та домовились знайти рішення, яке враховує інтереси обох країн. Сторони підтвердили тісні та конструктивні відносини, які ними багаторазово демонструвались, і погодили з урахуванням цього виробити найближчим часом варіант взаємодії з питань експорту.
Наступні переговори відбудуться в найближчі дні, під час яких буде обговорено підготовлені до того часу питання від обох сторін. Також польська сторона вивчить український план експорту та підготує свої пропозиції до нього.
Варшава сподівається, що Київ не введе ембарго на агропродукцію з Польщі.
У Варшаві сподіваються, що Київ не запровадить ембарго на ввезення до України польської агропродукції.
Про це заявив в коментарі PAP міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус, передає Укрінформ.
“Ми не маємо підтвердження того, що Україна запровадила обмеження на імпорт фруктів або овочів, про що говорив представник українського уряду у ЗМІ…Сподіваємося, що такого ембарго не буде, оскільки це без потреби загострить ситуацію”,- заявив Телус.
Він зазначив, що Польща продовжує дотримуватися позиції, що українське збіжжя має потрапляти до тих країн, до яких воно транспортувалося перед повномасштабною російською агресією, а не на ринки сусідніх країн ЄС.
“Транзит українського збіжжя через територію Польщі відбувається без перебоїв”,- додав він.
Він додав, що на рівні Євросоюзу потрібно опрацювати механізми, згідно з якими українські агропродукти потраплятимуть на ринки третіх країн.
“Ці інструменти та механізми не можуть мати тимчасовий характер. Нам потрібні довгострокові рішення, також на період після очікуваного вступу України до ЄС”, - констатував Телус.
Наступні переговори щодо експорту збіжжя до Польщі відбудуться наступного тижня – Сольський.
Україна почала конструктивно обговорювати із польською стороною деталі нашої пропозиції щодо експорту аграрної продукції. Наступної середи запланована ще одна розмова профільних міністрів України та Польщі.
Як передає Мінагро, про це в ефірі загальнонаціонального марафону «Єдині новини» повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, коментуючи сьогоднішню телефонну розмову із міністром сільського господарства Республіки Польща Робертом Телусом.
«Важливо, що ми почали конструктивно обговорювати деталі нашої пропозиції. У польського міністра є питання, як все це буде працювати. Очевидно, що треба надати польській стороні додаткові матеріали, за якими міністр підготує свої питання. Наступної середи на 9:00 у нас запланований трохи ширший дзвінок», - зазначив Сольський.
Він також додав, що наразі триває кропітка робота над тим, щоб підготувати таке рішення щодо експорту української агропродукції, «за яке нам не буде соромно перед нашими аграріями». Зі свого боку, польська сторона має отримати таку пропозицію, з якою вона «матиме що сказати» своїм агровиробникам.
«Цей процес очевидно займе не дні, а дещо більший час. І я щиро сподіваюся, що польська сторона також не в тому настрої, щоб все затягувати. Але без додаткових розмов не обійтися», - зауважив Сольський.
ІЦ УАК