Уряд Аргентини оголосив про схвалення позики в розмірі 394 млн дол. на іригаційні проекти, йдеться в заяві офіційних осіб у п’ятницю. Рішення прийнято після того, як місцеві ферми зазнали значних збитків через історичну посуху, яка поглибила і без того серйозну економічну кризу в країні.
Схвалена позика є частиною плану розвитку зрошення, який має на меті інвестувати приблизно 2,07 млрд дол. державних видатків і збільшити майже вдвічі кількість сільськогосподарських угідь під зрошенням.
Південноамериканська країна є найбільшим світовим експортером переробленої сої, а також основним постачальником кукурудзи та пшениці.
Економіка Аргентини, друга за величиною в Південній Америці, особливо залежить від її масивного сільськогосподарського сектора, який, у свою чергу, є основним джерелом твердої валюти, необхідної для погашення боргів і фінансування багатьох імпортних товарів.
Згідно з останнім прогнозом зернової біржі Буенос-Айреса, через вирощування в умовах нищівної посухи минулого року та на початку цього року врожай сої та кукурудзи в Аргентині у 2022/23 МР, ймовірно, буде вдвічі меншим порівняно з минулим роком.
Урядовий план зрошення «дозволить розвинути виробничий потенціал країни» шляхом додавання 1,9 млн га до загальної зрошуваної площі, сказав Хорхе Неме, секретар з питань планування розвитку країни.
В даний час Аргентина може похвалитися приблизно 2,1 млн га зрошуваних сільськогосподарських угідь, сказав Неме в заяві Міністерства економіки.
Понад 30 іригаційних проектів вже реалізуються в трьох найкращих сільськогосподарських провінціях країни Буенос-Айрес, Санта-Фе та Кордова, які зазнали найбільшого впливу посухи.
Згідно із заявою, іригаційні проекти будуть фінансуватися місцевими фондами, а також багатосторонніми організаціями, включаючи Світовий банк, Міжамериканський банк розвитку та Банк розвитку Латинської Америки.
ІЦ УАК за матеріалами Reuters