21.02.2023 15:16

Аналітики знову знизили прогнози врожаю сої в Аргентині та Бразилії через несприятливу погоду

версія для друку
21.02.2023 15:16

Погодні умови у Південній Америці у лютому залишаються несприятливими для розвитку посівів, що зменшує потенціал урожаю. Опади розподіляються дуже нерівномірно, і якщо на півдні посіви страждають від посухи, то на півночі та в центрі материка потерпають від надлишку вологи.

Минулого тижня фронт з Бразилії приніс на північ Аргентини дощі та зниження температури, але основні регіони вирощування сої залишилися без опадів. Зернова біржа Росаріо знизила прогноз урожаю сої в Аргентині у 2022/23 МР з 37 до 34,5 млн т, тоді як USDA оцінює його у 41 млн т, а біржа Буенос-Айресу – у 38 млн т. Наступного тижня в країні очікується підвищення температури, що на тлі нерівномірних опадів продовжить погіршувати стан посівів сої.

Водночас в Бразилії в основних районах вирощування сої тривалі дощі затримують збирання, що може призвести до втрати частини урожаю. За даними компанії AgRural, станом на 16 лютого соя зібрана на 25% площ (+8% за тиждень) у порівнянні з 33% торік. З огляду на збільшення площ сівби та прогнози опадів експерти компанії знизили прогноз урожаю сої у 2022/23 МР на 2 млн т до 150,9 млн т, хоча спочатку оцінювали його у 153-155 млн т. Але урожай все одно значно перевищить 125,5 млн т, зібрані у 2021/22 МР.

Для штату Ріо-Гранде-ду-Сул через сильну посуху прогноз урожаю знизили на 4,3 млн т до 16,1 млн т, що перевищить торішні 9,1 млн т.

Ринок очікував зниження цін на сою на тлі збільшення пропозицій з Бразилії, але через затримку збирання фермери стали стримувати продажі. Нарощування складських запасів призвело до дефіциту зерносховищ, тому збільшилося використання «силосних мішків», що зазвичай використовують для тривалого зберігання зерна протягом 3-4 місяців.  

Але внутрішні закупівельні ціни падають, оскільки трейдери вже придбали потрібні обсяги сої з поставкою до квітня, і скоротили закупівлі, сподіваючись на зниження світових цін у другому кварталі, коли значні партії бразильської сої попадуть до Китаю та інших покупців.

Березневі ф’ючерси на сою в Чикаго за місяць виросли лише на 2,7% до 565 $/т та на 5,5% перевищують торішній рівень, коли Бразилія зібрала 125 млн т сої.

Якщо Аргентина та Бразилія зберуть урожаї, що відповідатимуть поточним прогнозам, то ціни на сою у другому кварталі, за оцінками аналітиків, знизяться на 5-10% через скорочення попиту на тлі уповільнення світової економіки та падіння цін на свинину.

ІЦ УАК за матеріалами GrainTrade

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування