Останній звіт IGC показує більш оптимістичні прогнози для зернових.
Так, порівняно з минулою оцінкою, загальне виробництво пшениці та фуражу зросте на 12 млн т. Як і у звіті американських колег, основною причиною для цього послугувало зростання виробництва в Причорноморському регіоні. Проте навіть такий ріст не рятує ситуації в цілому, адже через скорочення площ та низчу врожайність, порівняно з минулим сезоном, виробництво скоротилося на 3,7%. А от передбачення, щодо торгівлі зерновими зросли до нового рекорду - 354 млн т , що на 1,4% більше за показники липневого прогнозу і на 0,56 % , порівняно з 2016/17 МР. В тому числі очікування, щодо торгівлі пшеницею зросли на 1,2% та зупинилися на рівні 172 млн т.
Прогнози щодо вирощених обсягів кукурудзи продовжують знижуватися, і в серпневому звіті падіння склало 0,3%, а порівняно з минулим роком - 5,2%. Основною причиною для аналітиків IGC стало скорочення виробництва в ЄС та Китаї . Тому загальний результат виробництва в останньому прогнозі сягнув 1017 млн т. В той же час нові прогнози щодо торгівлі кукурудзи зросли на 2,09% і досягнули нового піку на рівні 146 млн т.
Прогнози щодо виробництва сої зросли до 347 млн т, проте досягнути минулорічних результатів так і не змогли. Загалом, річне скорочення становить 1,1%. Передбачається, що світова торгівля зросте до 149 млн т, що на 0,8% вище липневого прогнозу і на 4,2% показників 2016/17 МР.
Аналітичний департамент УАК