17.04.2018 10:00

Американці виводитимуть нові сорти біоенергетичних культур

версія для друку
17.04.2018 10:00

Міністерство сільського господарства США виділило 1 млн доларів на виведення нових сортів біоенергетичних культур. Грант отримали науковці з Університету штату Іллінойс.

Темою проекту є створення нових сортів міскантуса, високоврожайних та адаптованих до складних погодних умов.

«В цей час існує тільки один генотип — Miscanthus x giganteus, який американські фермери вирощують в якості сировини для переробки в біомасу. Але цей сорт недостатньо зимостійкий для півночі Середнього Заходу і занадто рано дозріває на півдні США, що не дозволяє досягти високих врожаїв», — сказав науковий керівник досліджень Ерік Сакс.

Вчені збираються провести масштабні дослідження, зі створення нових сортів міскантуса, на основі зразків зібраних з усього світу.

Важливим аспектом роботи є використання інструментів геномного відбору, що дозволить команді дослідників приймати рішення щодо необхідних характеристик без необхідності вирощувати рослини до їх повного дозрівання. Цей процес, на якому засновано традиційне рослинництво, займає дуже багато часу і вимагає проведення великої кількості емпіричних досліджень.

У своїй роботі американські вчені мають намір використовувати статистичну модель, яка включає в себе інформацію з генома міскантуса для прогнозування фенотипічних ознак, таких як зимостійкість, час цвітіння і врожайність.

 

ІЦ УАК за матеріалами superagronom


Для чого аграріям потрібні комп'ютерні технології?:
Інші опитування