12.02.2021 15:35

«Активні молоді українці працюють на фермах, але не в Україні» - Павло Коваль

версія для друку
12.02.2021 15:35

Гендиректор УАК Павло Коваль у Суспільній Студії телеканалу UA:Перший розповів, що означає для українського села мати ферму. Адже, залежно від масштабів ферми, це, перш за все, робочі місця, а також грошові надходження до місцевих бюджетів і бюджету сім'ї.

Спостерігаємо ситуацію: активні молоді українці працюють на фермах, однак ці ферми знаходяться не в Україні. Село живе поки в ньому є дитсадок і школа, сільска рада і робочі місця. Робоче місце - не обов'язково аграрне виробництво. Проте аграрна сфера для села є ключовою. Якщо говорити про молочне поголів'я, то в Україні за час незалежності воно скоротилося з 8,5 млн голів до 1,7млн, і це катастрофа. Ми багато втратили.

Варто  також розуміти, що таке «ферма». Зараз ОСГ, що має 2-3 корови вже вважається фермою. На противагу дрібним, є й великі промислові молочні комбінати з роботизацією виробництва. Як впливають масштаби виробництва на ціну та якість молока, дивіться детальніше у сюжеті за посиланням: https://tv.suspilne.media/programs/suspilna_studia (сюжет за 10.02.2021, частина 1).

ІЦ УАК


Що потрібно для ефективної системи управління АПК?:
Інші опитування