02.12.2021 10:55

Агровиробники чекають на нові можливості фінансування за аграрними розписками із прийняттям законопроекту №2805-Д

версія для друку
02.12.2021 10:55

Впровадження ефективних інструментів у агрофінансуванні та державна підтримка розвитку сектору дозволять Україні досягти потенціалу агровиробництва та залишатися світовим лідером у секторі в довгостроковому періоді.

Законопроект №2805-Д щодо модернізації аграрних розписок є однією з таких ініціатив, оскільки дозволить зробити інструмент швидшим, простішим та дешевшим, забезпечивши кращий доступ до фінансування для агровиробників.

«Для того, щоб зробити цей інструмент доступнішим, впродовж року Мінагрополітики спільно з Міжнародною фінансовою корпорацією IFC та основними користувачами аграрних розписок працювали над модернізацією інструменту через законодавчі зміни. Законопроект №2805-Д пропонує впровадити оновлені аграрні розписки у формі неемісійного цінного паперу, що існуватиме в електронній формі в Реєстрі аграрних розписок. Автоматизація та впровадження цифрових рішень дозволить зробити інструмент дешевшим та швидшим, а також створить нові можливості для користувачів», - зазначає Міністр аграрної політики Роман Лещенко.

Серед нових переваг, які пропонуються:

  • Можливість самостійно здійснювати операції з аграрними розписками в Реєстрі завдяки впровадженню сучасних цифрових рішень;
  • Додаткові опції виконання аграрних розписок залежно від потреб агровиробників та кредиторів (розрахунок частинами за графіком тощо);
  • Створення умов для надійного використання аграрних розписок у тваринництві, садівництві, кооперативах, секторі первинної переробки агропродукції;
  • Розвиток можливостей рефінансування для кредиторів, для збільшення ліквідності та приваблення додаткового капіталу у галузь.

Тож, нові можливості аграрних розписок дозволять виробникам отримувати вчасний доступ до капіталу та підвищувати свою врожайність і прибутковість, що буде основою для довгострокового розвитку сільського господарства України.

Законодавчі зміни також створять передумови для впровадження більш комплексних фінансових інструментів: як-от сек’юритизація сільськогосподарської дебіторської заборгованості, що дозволяє кредиторам залучати дешеве рефінансування з ринків капіталу.

Нагадаємо про важливість розписок. Від початку впровадження даного фінансового інструменту у 2015 році, ринок аграрних розписок виріс до значних обсягів у 12-13 млрд гривень фінансування щорічно. Розписки також були адаптовані у різні сегменти сільського господарства. Інструментом системно користуються сотні кредиторів. Тим не менше, подальше зростання обмежене фінансовими можливостями кредиторів. Аграрні розписки є популярним і ефективним інструментом у більшості провідних країн.

Доопрацьований законопроект №2805-Д зареєстрований у Верховній Раді та запланований до розгляду Комітетом з питань фінансів у першому читанні вже найближчим часом.

Українська Аграрна Конфедерація, від імені своїх учасників-агровиробників, звертає увагу парламентарів на важливість прийняття проекту закону у редакції №2805-Д з огляду на важливі переваги та можливості для сектору.

ІЦ УАК

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування