07.06.2018 16:50

«Агро-2018»: до Києва приїхали 1248 компаній із 15 країн світу

версія для друку
07.06.2018 16:50

У тому, що АПК – потужний драйвер вітчизняної економіки,  впевнено переконує «Агро-2018» -  найголовніша агропромислова подія в Україні та Східній Європі. Масштаби ХХХ-ї ювілейної виставки вражають: на 27000 квадратних метрах представлено експозиції 1248 компаній із 15 країн світу. Наскільки важливим для держави є агросектор показало й урочисте відкриття  «Агро-2018»: на сцені перед павільйоном №1 відбулось підписання документів про передачу земель об’єднаним територіальним громадам, а  відкривав  форум особисто глава уряду України Володимир Гройсман.  

Уже перед входом до  Експоцентру в кожного відвідувача затамовує подих – від різноманіття надсучасної сільськогосподарської техніки, яскравих прапорів, галасу та реклами. Здається, що кожен вільний метр на «Агро-2018» окупували трактори, комбайни, сівалки... Це  експозиція «ЕкспоАгроТех». Від кількості моделей, потужності  та розмірів «залізних монстрів» розбігаються очі.  Поруч майорять прапори фірм, які їх презентують. Українських найменувань не багато, але цього року представлено  майже усі вітчизняні машини та агрегати, на придбання яких держава компенсує 25% вартості. Тісно пов’язана із «ЕкспоАгроТех»  і «Агро-транспорт і логістика» —  важлива нині сфера для розвитку агробізнесу.

У павільйонах теж велелюдно – адже «Агро-2018» це велика презентація потужностей сучасного аграрного бізнесу – від класичного  виробництва до інновацій. Тобто від grains до brains. Наприклад, члени Української аграрної конфедерації - компанія «Укрлендфармінг» представляє найкращі зразки вітчизняної племінної рогатої худоби, а «Екодевелоп» знайомить відвідувачів із сучасними  біо-технологіями.

Загалом, «живий куток» на «Агро-2018» не менш масштабний, ніж «ЕкспоАгроТех». Під навісами  у клітках чи вольєрах тут спить,  їсть, дивиться на відвідувачів або просто нудьгує безліч тварин – від унікальних порід кролів та курей до елітних биків.  Всі вони готові до аукціону племінних тварин.

До слова, цього року «Агро-2018» суттєво розширила программу – з 6 по 9 червня  відбуватиметься одночасно  12  спеціалізованих виставок. Це  експозиції, присвячені ноу-хау,  органічному виробництву,   провідним автомобільним брендам та тест-драйву,  рослинництву та  агрохімії,  спорудженню об’єктів аграрної інфраструктури, новим технологічним рішенням у сфері заощадження ресурсів. Навіть обіцяють фестиваль їжі. Відвідувачів чекає ще ціла низка цікавих та корисних спецвиставок: «FishExpo» (рибне господарство),  «ЕквіСвіт» (конярство) та «EcoHouse» (унікальна експозиція, присвячена  екологічному будівництву).

 «Агро-2018» - це  й потужний інтелектуальний майданчик, який об’єднає 50 науково-практичних конференцій, семінарів та круглих столів. У перший день форуму відомі експерти в сфері аграрного бізнесу дискутували на тему пріоритетів державної фінансової підтримки АПК у 2018 році. Адже це одна із основних бюджетоутворюючих галузей вітчизняної економіки, яка  - попри наявні кризові явища - розвивається швидкими темпами. Заступник міністра аграрної політики та продовольства Віктор Шеремета озвучив рекордні цифри: Україна щороку може виробляти понад 60 млн тонн зерна, наші корови вже дають  і по 12000, і по 13000 літрів молока, а у господарствах збирають  понад 10 тонн зерна з гектара.

При такому потенціалі державна підтримка АПК становить менше 1%.  У той час як у Європі – майже 40% бюджету.  За словами народного депутата, президента Української аграрної конфедерації Леоніда Козаченка, якщо перерахувати на 1 га ріллі, яка обробляється в Європейському Союзі, у них підтримка фермерства більше у 104 рази. На думку Леоніда Козаченка, вітчизняна  державна підтримка має бути диверсифікована за  різними напрямками. Адже є три категорії сільгосппідприємств: сімейне, середнє і агрохолдинг. Кожне з таких сільгосппідприємств повинно мати свою дотацію, і вона має бути чітко визначеною. Чим менше підприємство, тим більшою має бути державна підтримка.  Цього року в бюджеті на АПК закладено  6,3 млрд грн –  на 800 млн більше, ніж торік. Вперше уряд виділятиме  1500  грн на корову і 2500 грн на теля.  - Якби програма держпідтримки аграріїв була хоча б на п’ять років вперед, і кожен знав, що отримає допомогу, і сума була б прив’язана до євро чи долара, це на щось впливало б. А якщо наступного року дотацій не буде? Нестабільність – це наша проблема, – переконаний Леонід Козаченко.

Та навіть за таких умов перспективи вітчизняного агросектору оптимістичні. Адже Україна нині займає провідні позиції на світовому ринку і може увійти до трійки глобальних лідерів. І «Агро-2018»  - як дієва платформа для нових ділових контактів та обміну досвідом - це один із інструментів, який закладає підвалини для розвитку галузі. Наскільки будуть ефективними результати,  покаже кількість договорів та ф’ючерсів, підписаних цього року в Експоцентрі.

ІЦ УАК

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування