21.06.2018 18:00

Аграрний комітет прийняв за основу та в цілому законопроект, який дасть можливість аграріям закуповувати дрони

версія для друку
21.06.2018 18:00

Сьогодні на  засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин було прийнято за основу та в цілому законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу» (реєстр. № 8275). Його ініціатором є народний депутат, голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.

На його думку, входження України в світовий економічний простір потребує підвищення конкурентоздатності сільськогосподарського виробництва, широкого застосування нових технологій, які базуються на наукових досягненнях в галузі інформаційних систем, автоматизації виробничих процесів та дистанційних методів контролю.

- Документ передбачає розширення списку техніки сільськогосподарського призначення, яка підлягає дотуванню. До  переліку техніки і обладнання для агропромислового комплексу додаються безпілотні  літальні апарати – дрони. Ця техніка є дуже ефективною й широко використовується аграріями.  Про це свідчать такі цифри: торік  було продано понад 2000 одиниць дронів, майже 70 відсотків з них виробляється в Україні.  Оскільки ця техніка є також сільськогосподарською, її виробництво має стимулювати держава.  Ці заходи  дадуть  можливість максимально спростити закупівлю цієї сучасної техніки тим фермерським господарствам, які прагнуть використовувати надсучасні технології та останні наукові розробки, - наголосив Леонід Козаченко.

За його словами, цей законопроект має бути поставлений на розгляд парламенту позачергово, оскільки не потребує досить широкого обговорення.   – Головне, щоб документ   «Про внесення змін до Закону України «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу»  поставили на розгляд вчасно. Адже нині дуже багато законопроектів чекають на розгляд, Деякі -  роками. Але цей законопроект створює передумову для запровадження державної підтримки широкому застосуванню інформаційних технологій в сільськогосподарському виробництві. Таким чином,  вітчизняні аграрії   зможуть активно переходити на використання інноваційної техніки, яка матиме невисоку вартість, - зауважив Леонід Козаченко.  

Сьогодні на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин було також розглянуто  ще низку законопроектів, які будуть відправлені на розгляд парламенту. Зокрема, законопроекти,  які стосуються  державного регулювання виробництва і реалізації цукру, принципів та вимог до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, врегулювання деяких фіто санітарних процедур, внесення змін до Земельного кодексу України, вирішення питань колективної власності на землю, уточнення порядку передачі в оренду водних об’єктів комплексі із земельними ділянками, інформації  для споживачів щодо харчових продуктів та про основні засади державної аграрної політики та державної політики сільського розвитку. 

 

ІЦ УАК 


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування