03.01.2018 10:00

Аграрний експорт може встановити новий рекорд

версія для друку
03.01.2018 10:00

Український аграрний експорт демонструє стабільне зростання і за результатами 2017 може встановити рекорд. 

Про це розповіла заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева. Нагадаємо, що аграрний експорт України за 11 місяців 2017 року сягнув $16,4 млрд. За словами Трофімцевої, експорт аграрної продукції демонструє стрімке зростання, а його продукція є найбільш перспективною для розвитку.

За її інформацією, за українську продукцію переважно купували країни Азії ‒ більше $7 млрд, Європи ‒ $5,2 млрд і Африки ‒ 2,4 млрд.

«Втім, нинішні обсяги продажів це далеко не межа. Потенціал зростання агросектору України ще досить значний. Так, вітчизняні аграрії можуть розвиватися в органічному сільськогосподарському виробництві, але не сировини, а перероблених продуктів», ‒ пише видання.

Крім того, перспективним є розвиток нішевих напрямків. До яких відносяться і крупи, деякі ягоди і продукти з них. А також зернові і олійні культури, які є популярними на світових ринках.

Однак виникає проблема, пов'язана з відсутністю інвестицій та допомоги виробникам з точки зору виходу продажу на зовнішніх ринках. Оскільки досвід є не у всіх. Таким чином, для того щоб збільшити продажі готової української агропродукції, а не сировини, за кордон, держава повинна проводити відповідну політику.

Заступник міністра повідомила, що наразі проходить збільшення по багатьом групам товарів, а в Міністерстві триває робота над розвитком експорту товарів з доданою вартістю.

ІЦ УАК за матеріалами https://agropolit.com

 


Що найбільше заважає розвитку аграрного бізнесу?:
Інші опитування