10.11.2017 19:59

Аграрний бізнес в Україні: глобальні виклики та роль економічної науки

версія для друку
10.11.2017 19:59

Вчора, в стінах Київського національного економічного університету відбулася міжнародна науково-практична конференція на тему: "Аграрний бізнес в Україні: глобальні виклики та роль економічної науки".

Ця зустріч дозволила зібрати представників влади, науки, бізнесу, громадських організацій, спілок, асоціації, а також партнерів із Братиславського Економічного Університету за одним столом та обговорити актуальні питання  сучасного аграрного сектору, можливі переваги та наявні вузькі місця в менеджменті, перспективи та підтримку бізнесу, інновації та технології. 

Українська аграрна конфедерація - співорганізатор заходу. Ключові спікери -  президент УАК Козаченко Леонід та генеральний директор УАК Коваль Павло. У своїх доповідях вони представляли тему економічної діяльності підприємств у контексті їх розмірів. 

  Леонід Петрович розповів про ефективність діяльності фермерських господарств та вертикально інтегрованих аграрних холдингів, спираючись на унікальні дослідження аналітичного департаменту УАК.  Він наголосив на проблемах, пов'язананих з державним дотуванням агросектору в консексті того, яка саме частина держпідтримки має виділятися як  малим фермерам, так і великим виробникам.

Продовжив тему ефективності функціонування підприємств і Коваль Павло. Так, у своїй доповіді він порівняв технічну ефективність розміщення ресурсів у шести групах українських підприємств,  поділених залежно від площі, та аграрні підприємства інших країн,  серед яких виділив  західноєвропейські, латиноамериканські  та США , як країну яка має перехідний етап від великих агрохолдингів до невелики ферм. Західноєвропейська система була представлена Польщою,  як країною, що ставиться для прикладу українцям, Німеччиною як країною з найбільш ефективною аграрною діяльністю та Францією - найбільшою аграрною країною у Західній Європі. Латиноамериканська система була представлена  Аргентиною та Бразилією,  де діють великі аграрні підприємства. В результату дослідження було виявлено,  що найбільш ефективними є підприємства з площею від 5 до 10 тис.  га,  та більше 10 тис. га , і такі країни як США,  Німеччина,  Франція та Польща. Співставність отриманих даних та результати дослідження були обговорені присутніми.  В результаті дискусії окреслилися подальші напрямки для досліджень. 

ІЦ УАК 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування