20.09.2023 10:04

Аграрні асоціації просять владу ініціювати скасування наказу Одеської ОВА, який перешкоджає експорту агропродукції

версія для друку
20.09.2023 10:04

ВГО "Українська аграрна конфедерація" разом з іншими провідними аграрними асоціаціями закликає владу ініціювати скасування Наказу Голови Одеської обласної державної адміністрації та Командувача оперативно-стратегічного угруповання військ «Одеса» №19 від 18 серпня 2023 року «Про деякі питання фінансової дисципліни в умовах правового режиму воєнного стану».

З офіційним листом ми всі звернулися до Президента України Володимира Зеленського, Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, Міністра аграрної політики та продовольства Миколи Сольського, в.о. директора Бюро економічної безпеки України Андрія Пащука, в.о. голови Державної податкової служби України Тетяни Кірієнко, в.о. голови Державної митної служби України Сергія Звягінцева, голови Державної регуляторної служби України Олексія Кучера, голови Антимонопольного комітету України Павла Кириленка.

Як йдеться у зверненні, 18.08.2023 Начальник Одеської обласної військової адміністрації та Командувач оперативно-стратегічного угрупування військ «Одеса» ухвалили спільний наказ № 19 «Про деякі питання фінансової дисципліни в умовах правового режиму воєнного стану».

«Наслідки дії Наказу вже відчутні на зерновому ринку, зокрема вже зупинені відвантаження зерна через Дунайські порти, флот простоює, а аграрії несуть збитки. Окрім того, цей Наказ має і негативні наслідки для бюджету країни та її репутації надійного постачальника продовольства на світовий ринок», - йдеться у зверненні.

Представники асоціацій занепокоєні його можливими наслідками, зокрема зупинкою експорту. Окремі положення Наказу взагалі не є можливими для виконання з точки зору легального бізнесу. Також він фактично унеможливлює завантаження суден за прямим варіантом (коли судно вантажать одразу з зерновоза), що наразі є дуже поширеним варіантом експорту через недоречність, з точки зору воєнних ризиків, накопичення в порту значних запасів зернових. Ба більше, в даному Наказі вбачаються корупційні ризики.

«Можна дійти висновку, що спільний Наказ № 19 «Про деякі питання фінансової дисципліни в умовах правового режиму воєнного стану» та Порядок взаємодії Одеська митниця, Головного управління ДПС в Одеській області, Територіального управління БЕБ в Одеській області з деяких питань додержання фінансової дисципліни суб’єктами господарської діяльності у сферах зовнішньоекономічної діяльності в умовах правового режиму воєнного стану ухвалені за межами повноважень, не відповідають Конституції України та законам України. Фактично, такий Наказ може стати в майбутньому підставою для очільників окремих областей встановлювати своє митне, податкове та будь-яке інше регулювання, що буде відмінним від загальнонаціонального. Це ослабить контрольованість і керованість державою у сферах за які, згідно з законодавством, відповідають саме центральні органи влади», - наголошується у зверненні.

Лист Звернення підписали Президент Української зернової асоціації   Микола Горбачьов, директор ГС «Всеукраїнський аграрний форум» Марія Дідух, голова ГС «Аграрний союз України» Геннадій Новіков, голова  ГС «Всеукраїнська аграрна рада» Андрій Дикун, президент ВГО «Українська аграрна конфедерація» Леонід Козаченко, генеральний директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Роман Сластьон.

ІЦ УАК

 

ДодатокРозмір
Сторінка 1.jpg75.17 КБ
Сторінка 2.jpg142.15 КБ
Сторінка 3.jpg71.46 КБ

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування