27.04.2015 10:28

Аграрії збільшують експорт до країн ЄС

версія для друку
27.04.2015 10:28

Україна збільшує обсяги товарообороту з країнами Європейського Союзу. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко в рамках міжнародного симпозіуму «Україна: Визволення від пост-радянської спадщини», який відбувся 26 квітня в Києві.

«Ми закладаємо основу для співпраці з ЄС у рамках майбутньої зони вільної торгівлі. Ми зацікавлені у збільшенні експорту до ЄС. Разом із галузевими асоціаціями та великими виробниками збираємо інформацію щодо експортного потенціалу українського агросектору та переробної промисловості. Вдосконалюємо внутрішнє законодавство, щоб полегшити виробникам доступ на ринки ЄС» - зазначив Міністр.

Зокрема, за результатами минулого року обсяг товарообігу збільшився на 5%, та наблизився до позначки 5 млрд дол. США. За чотири місяці поточного року вичерпано квоти на поставку меду, кукурудзи та овочевої продукції.

У цьому році, як і в минулому, Україна експортує сільськогосподарську продукцію до ЄС на основі режиму автономних торговельних преференцій, наданих з боку Євросоюзу, і має достатньо гарні показники. Це свідчить про конкурентноздатність української продукції. Мінагрополітики України взаємодіє з Європейською Комісією щодо розширення переліку продукції українського АПК, зокрема, тваринного походження дозволеної до експорту на ринок ЄС.

«Для нас Європа — не лише стратегічний ринок, але й провідний досвід та найкращі світові практики. Ми синхронізували вже понад 50 законів, започаткували 40 європейських директив. У рамках політики децентралізації відмінили 14 ліцензій, 6 сертифікатів, для допомоги бізнесу внесли зміни до десятків законодавчих актів», — додав Міністр.

Олексій Павленко подякував європейським партнерам за підтримку реформ в Україні, надання технічної та наукової допомоги. Разом з експертами ЄС міністерство працює над реформуванням лісового господарства, запровадженням прозорого ринку землі.

«Безцінною для нас є допомога у реформуванні земельних відносин. Ми маємо спільне бачення розбудови прозорого ринку землі. Вже зараз ми пропонуємо інвесторам 7-річні договори на землю. Це нововведення — гарантія для бізнесу, що принаймні такий період він може планувати використання ділянки, сівозміни, реалізацію інвестиційних проектів», — підкреслив Міністр.

ІЦ УАК за матеріалами прес-служби Мінагрополітики

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування