16.03.2016 20:40

Аграрії VS Влада: битва за ПДВ

версія для друку
16.03.2016 20:40

Черговий дводенний страйк сільгоспвиробників під стінами Верховної Ради через відміну спецрежиму ПДВ та  на підтримку компромісного варіанту багатостраждальної податкової реформи (зокрема законопроекту 3851-1) схоже починає позитивно діяти на владу, та дає шанси аграріям врешті бути почутими. На відміну від зимових протестів, аграрне лобі у Парламенті врешті-решт консолідувало зусилля для вирішення цього надгострого податкового питання.

 Так, сьогодні на засіданні Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики аграрне лобі разом із колегами-депутатами рекомендували підтримати у першому читанні законопроект  №3851-1. Всього за нього проголосувало 22 народних обранця. То ж решта 10 варіантів законопроектів щодо спецрежиму ПДВ по суті знімаються з порядку денного.

Проголосованим законопроектом пропонується внести низку змін до Податкового кодексу України, якими передбачається наступні пункти:

  •  заборона скасування контролюючим органом сум податкового кредиту за формальними ознаками: податковий кредит може бути скасовано виключно у разі виявлення помилки в ІПН платника або у формуванні його по неоподаткованих операціях;
  • запровадження єдиного публічного Реєстру заяв на бюджетне відшкодування: оприлюднення інформації щодо стану відшкодування ПДВ в розрізі окремих платників податків та заявлених ними до відшкодування з бюджету сум ПДВ;
  • запровадження обов'язку відшкодування ПДВ виключно в порядку черговості надходження заяв.
  • відновлення до 1 січня 2018 року дії спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства у редакції статей 2001 (крім абзаців тринадцятого-п'ятнадцятого пункту 2001.2 цієї статті) та 209 цього Кодексу, що діяла станом на 31 грудня 2015 року.
  • незастосування до суб'єктів спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства фінансових санкцій, передбачених цим Кодексом за допущення у період з 1 січня 2016 року до набрання чинності цим Законом помилок у податкових деклараціях, в яких відображаються результати діяльності в межах спеціального режиму оподаткування.

Громадські та професійні об`єднання АПК, зокрема, Українська аграрна конфедерація, нещодавно уже зверталися із відкритим листом до  Голови Комітету Верховної Ради України з питань податкової та аграрної політики Н.П. Южаніної з проханням прискорити розгляд законопроекту. 

Нагадаємо, що цей законопроект - результат роботи 39 депутатів аграрного комітету, який називають компромісним. Раніше ж,  податкові правила для аграріїв, за які проголосував Парламент наприкінці 2015 року були набагато більш жорсткими.

Тож далі доля законопроекту №3851-1 у руках народних обранців, а ІЦ УАК продовжуватиме спостерігати за розвитком подій у Парламенті.

ІЦ УАК 

 


Що має бути пріоритетним у завершенні земельної реформи?:
Інші опитування