27.12.2017 12:00

Аграрії починають закладати плантації трюфелів

версія для друку
27.12.2017 12:00

Вінницький аграрій Олександр Джига хоче стати не тільки конкурентом французам і італійцям, а й перш за все знову зробити Поділля трюфеля краєм.

Один з найдорожчих в світі грибів, якого поважають заможні кулінарні гурмани, виявляється, росте в українців просто «під ногами». Джига заклав власну плантацію для тепличного вирощування трюфелів, і розраховує на окупність капіталовкладень вже через п'ять років.

За його словами, український клімат сприятливий для виробництва цього виду грибів, за який в ЄС викладають чималі кошти, а потенційно трюфеля можна виробляти і в промислових масштабах. Наприклад, за часів Російської імперії тільки з території Поділля до Франції щорічно поставляли 80 тонн цього гриба. В Україні ж на сьогоднішній день трюфелів заможні гурмани з'їдають не більше 100 кг на рік.

Ресторатори з усього світу «полюють» на унікальні трюфеля, організовуючи аукціони. В цьому році, вартість пьемонтского трюфеля через посуху підвищилася до 5500 євро за 1 кг. Самий же дорогий трюфель був знайдений в Хорватії, і його продали за $ 330 тис. У той же час за італійський білий трюфель вдалося виручити $ 220 тис.

Нагадаємо, на території регіонального ландшафтного парку Харкова власник найстарішої в Бордо трюфеля плантації Едуард Ено планує організувати трюфельну ферму.

ІЦ УАК за матеріалами http://www.agravery.com


Що найбільше заважає розвитку аграрного бізнесу?:
Інші опитування