02.01.2019 13:00

"Аграріям важливо завершення земельної реформи", - Павло Коваль

версія для друку
02.01.2019 13:00

Генеральний директор УАК Павло Коваль дав коментар виданню "Агроінсайдер". У статті "Чого чекають аграрії від 2019 року" він наголосив, що 2018 року Верховна Рада не спромоглася прийняти в першому читанні закон про концептуальні засади аграрної політики.

- Я очікую, що наступного року парламент дійде до розгляду цього документу, а ми будемо готувати пропозиції до нього, оскільки вважаємо, що в тому вигляді, в якому він прийнятий аграрним комітетом, він у повній мірі не зможе реалізувати ті незначні інструменти аграрної політики, які ми на сьогодні маємо.

Ми також будемо наполягати, щоб у концепції були зафіксовані три, а краще – чотири групи аграрних підприємств: мікропідприємства, малі, середні і великі. Критерій для розподілу на групи – в залежності від обороту та площі угідь в обробітку. За цими двома критеріями ми повинні вийти на чітку класифікацію підприємств, і по кожній групі формувати пули інструментів аграрної політики: кому держдотації за певними напрямками, кому – окремі підходи в оподаткуванні, кому – сприяння в розвитку кооперації.

Верховна Рада в черговий раз продовжила мораторій на продаж сільськогосподарської землі – до 1 січня 2020 року. Ми розуміємо, що 2019 рік буде зорієнтований спочатку на вибори президента, а потім – на вибори Верховної Ради, після чого слід очікувати форматування більшості у парламенті. І хоча аграріям важливо завершення земельної реформи за будь-яких наслідків виборів, але, скоріше за все, законопроекти щодо ринку землі будуть розглядатись вже новим складом ВР, - вважає Павло Коваль.

ІЦ УАК за матеріалами Агроінсайдер


Для чого аграріям потрібні комп'ютерні технології?:
Інші опитування